У Вінниці відкрили центр психологічної допомоги та “кризові кімнати”

12:21
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці відкрили денний центр соціально-психологічної допомоги особам та кризові кімнати. Тут надаватимуть підтримку вінничанам, які постраждали від домашнього насильства. В тому числі – матерям з дітьми. 

Як повідомляє Вінницька міська рада, минулоріч Вінниця стала переможцем конкурсу «Міста, вільні від домашнього насильства» від представництва фонду ООН у галузі народонаселення в Україні. В рамках проекту у місті й розпочав функціонувати денний центр соціально-психологічної допомоги.

Зазначено, що виконавчі органи міської ради передали приміщення площею 109 “квадратів” для функціонування денного центру та дві квартири для кризових кімнат. У приміщенні зробили ремонт, закупили обладнання та техніку.

 

Зокрема у кризових кімнатах до 10 діб зможуть перебувати постраждалі від насильства жінки разом із дітьми. Постраждалі зможуть отримати “психологічну підтримку, юридичні консультації, систему інтегрованих соціальних послуг, спрямованих на розвиток навичок безконфліктних сімейних комунікацій, розкриття внутрішнього потенціалу особистості”.

Директорка Вінницького міського центру соціальних служб Наталія Добровольська зазначила, що однією з найбільших проблем є те, що коли жінка (часто разом із дитиною) тікає від кривдника, вона опиняється просто на вулиці. Відтак кризові кімнати стануть для них тимчасовим прихистком. Окрім психологічної та юридичної допомоги, постраждалі зможуть отримати харчування та засоби особистої гігієни.

Окрім того, в центрі діятиме корекційна програма для жінок та дівчат, які постраждали від насильства, групи підтримки, тренінги та навчальні програми для подолання наслідків насильства.

Повідомляється, що вінничани, які потребують допомоги, можуть звернутися до мобільних бригад соціально-психологічної допомоги. Контакти: м. Вінниця, вул. Соборна, 50 т. (0432)67-04-60, 093-900-15-60, 098-900-15-60.

Зазначено, що технічне оснащення приміщень забезпечив Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні. Також від фонду планують навчання спеціалістів, інформаційну кампанію з протидії домашнього насильства та подальшу підтримку спеціалізованих служб. “Міська територіальна громада завдячуючи Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні залучила майже 1 млн грн на ці потреби, і робота продовжується” – повідомляє ВМР.

Нагадаємо, з липня 2019 року у Вінниці функціонує мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства. Згодом для цієї бригади міська рада придбала автомобіль для оперативного реагування на виклики людей, які зазнали домашнього насильства та потребують допомоги фахівців.

Міськрада з посиланням на дані фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні, зазначає, що 22% жінок в Україні у віці 14 – 49 років зазнають фізичного та сексуального насильства. “Слід зауважити, що майже 90% від усіх звернень щодо домашнього насильства надходять від жінок, а понад 60% постраждалих від насильства взагалі не повідомляють про його вчинення та не звертаються за допомогою. До офіційної статистики потрапляє лише мізерна частка випадків домашніх знущань”.

Читайте також: Коли несила терпіти: де у Вінниці можна отримати кризову психологічну допомогу

Читайте також: У Вінниці почала працювати мобільна бригада допомоги для постраждалих від домашнього насильства

Читайте також: «Ми поруч»: у Вінниці відкрили кризовий центр для мам з дітьми і вагітних жінок

Читайте також: Не чекати побоїв: у Вінниці на вулиці пояснювали перехожим, як захиститися від домашнього насильства

Читайте також: Кризовий центр “Дім Мама” збирає 90 тисяч гривень на додаткові ліжка

Фото з сайту Вінницької міської ради

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.