Як виглядають вінницькі Мури після першої черги реставрації. ФОТО

13:07
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Оновлено: 11 Жовтня 2021, в 07:58

Днями під час апаратної наради в облдержадміністрації, директор департаменту будівництва, містобудування та архітектури Вінницької ОДА Дмитро Романченко відзвітував про завершення першого етапу реконструкції вінницьких Мурів. 

Як повідомляє “Укрінформ”, коментуючи ситуацію, Дмитро Романченко зазначив, що йдеться про завершення першої черги робіт з підсилення конструкції та реставрації найдавнішої міської архітектурної пам’ятки національного значення “Баша та мур”.

 – На сьогодні вже виконано комплекс заходів із реставрації та підсилення конструкцій пам’ятки архітектури національного значення «Башта та мур» за рахунок коштів обласного бюджету та міського бюджету м. Вінниці. На зазначені роботи було спрямовано 3,9 млн  гривень, – сказав Романченко.

Читайте також: Хто врятує мури? Історична пам’ятка – у заручниках «компромісу» держави і церкви

Як зазначає чиновник, вже підсилено фундаменти «Мурів», зроблено стягування стін металевими тяжами та влаштовано підпірні конструкції (контрфорси). У зв’язку з наявністю додаткових робіт та коригуванням проекту, завершення всього комплексу протиаварійних та консерваційних робіт, які стартували 2017-го, заплановано цього року.

Ми вирішили на власні очі перевірити, чи стали помітні наслідки реставрації історичної пам’ятки неозброєним оком. Проте сказати, що споруда стала краще виглядати, поки, на жаль, не можна.

Читайте також: УНСО вимагає забрати Вінницькі Мури у Московського патріархату

Так, з боку вул. Монастирської усі мури досі обнесені будівельним парканом. В деяких місцях видно контрфорси, однак їх було встановлено тут ще кілька місяців тому. Під час нашого візиту до мурів, нам не вдалося помітити жодного робітника, який би виконував роботи.

 

 

Водночас, частина території навколо пам’ятки обгороджена обмежувальними стрічками. Де-не-де складене на купу каміння, котре напевно лишилося від проведення робіт.

 

 

Нагадаємо, що до 2020 року у Вінниці планують відреставрувати низку найвідоміших міських пам’яток.