Вчора, 22 квітня, відбулося підписання Угоди про побратимство між представниками муніципалітетів Вінниці та Карлсруе.
Як повідомляє Вінницька міська рада, документ у самому Карлсруе підписали Вінницький міський голова Сергій Моргунов та мер міста Карлсруе Франк Ментруп. Також на зустрічі був присутній Генеральний консул України в Мюнхені Юрій Ярмілко.
Міський голова Вінниці підкреслив, що це історичний крок для подальшої комунікації між містами та мешканцями Вінниці та Карлсруе, що відкриває нові можливості для обміну досвідом, спільних проєктів та комунікації між мешканцями.
– Карлсруе чи не найбільше з німецьких міст допомагало нам з початку російського вторгнення, у тому числі завдяки активній українській громаді, – зазначає Моргунов. – Від перших контактів до укладання угоди пройшло лише дев’ять місяців – настільки динамічно розвивалися зв’язки. Надзвичайно показовим був і той факт, що Карлсруе підтримувало Вінницю, не чекаючи формальної процедури. Намети для пунктів незламності, генератори та інше обладнання допомогло нам вистояти взимку. Завжди будемо пам’ятати цей жест солідарності з боку муніципалітету та мешканців Карлсруе.
Як ідеться у повідомленні ВМР, побратимські зв’язки міст сприятимуть розвитку громад у двосторонньому порядку. Серед іншого, співпраця та комунікація будуть орієнтовані на сферу освіти, інформаційних технологій, використання альтернативних джерел енергії, урбаністичної мобільності та просторового розвитку, культурну та наукову сфери, євроінтеграцію.
– Найперше, що нас об’єднує – це європейські цінності, повага до людської гідності і свободи, демократії та верховенства права. І ми сьогодні переконуємось в тому, наскільки важливо захистити всі ці цінності та разом вистояти у боротьбі. Найголовніше, що ми маємо – підтримку всього цивілізованого світу, а вінничани мають ще і дружнє плече міст-побратимів, і сьогодні – Карлсруе, – цитують мера.
Також відбулась церемонія обміну прапорами міст, а Вінницький народний ансамбль танцю «Барвінок» виконав «Ой у лізі червона калина» та історичну пісню «Badnerlied», яка має велике значення для мешканців Карлсруе.
Окрім цього, було підписано Меморандум між найстарішим технічним вищим навчальним закладом в Німеччині – Технологічним інститутом Карлсруе – та Вінницьким національним технічним університетом.
Міський голова Вінниці також розповів, що у травні делегація з міста Карлсруе відвідає наше місто.
Навесні 2022 року з ініціативи німецького міста Карлсруе розпочалась більш тісна комунікація з нашим містом, аби налагодити побратимські стосунки з Вінницькою міською територіальною громадою. Улітку Муніципалітет Карлсруе затвердив наміри встановити дружні контакти. У вересні представники муніципалітетів обговорили перші кроки подальшої взаємодії, зокрема про студентські обміни та стажування молодих фахівців. На сесії 30 вересня депутати ВМР прийняли рішення про розвиток міжнародної співпраці з Карлсруе, у жовтні очільники двох міст зустрілися, і німецька сторона оголосила про акцію на підтримку Вінниці зі збором коштів на необхідне обладнання під гаслом «Наші серця зігріють Вінницю».
Пізніше до Вінниці з Карлсруе прибув гуманітарний вантаж – спецобладнання та намети для пунктів незламності, які були забезпечені різними девайсами. Вінниця напередодні новорічних свят передала до Карлсруе літературу для української діаспори.
Карлсруе – місто в Німеччині, розташоване в землі Баден-Вюртемберг, на південному заході країни. Це невелике місто (близько 300 тисяч людей) має багату історію та культурну спадщину. Воно славиться своїм розвинутим транспортним і електротехнічним машинобудуванням, нафтопереробною, металообробною, хімічною, поліграфічною та харчовою промисловістю. Окрім цього, Карлсруе є другим за величиною річковим портом Німеччини та має найбільший у країні нафтопереробний завод. У місті багато визначних архітектурних пам’яток, розвинена туристична сфера.
Також місто є важливим науковим центром, там розташовані університет Карлсруе та центр ядерних досліджень Леопольдсхафен. Університет є найстарішим технічним вищим навчальним закладом в Німеччині, який відомий своїми високими досягненнями в галузі машинобудування, інформатики та електротехніки.
Культурні і художні інститути, такі як Державна академія образотворчих мистецтв, Музей землі Баден, Державна картинна галерея та музей мультимедійного мистецтва «Zentrum für Kunst und Medientechnologie» (ZKM) також розташовані у Карлсруе. Крім того, там був проведений перший Міжнародний з’їзд хіміків у 1860 році, де вперше були визначені чіткі формулювання атома і молекули.
Фото – з фейсбук-сторінки Сергія Моргунова
Дякуємо!
Тепер редактори знають.