В уряді розробили два підходи, які мають допомогти зменшити тарифи на газ для населення

11:16
Автор: Vежа
Become a Patron!

В Офісі Президента зібрали енергетичну нараду під головуванням Володимира Зеленського та напрацювали два варіанти, які можуть дозволити знизити тарифи на газ для населення. Такі рішення ухвалили після значного підвищення тарифів на комунальні послуги, що викликало масові протести в містах України, зокрема й на Вінниччині. 

Про результати наради повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на своєму каналі у Telegram. Він зазначив, що вчора, 11 січня, відбулась нарада за участі керівництва Міненерго, НАК «Нафтогаз», НКРЕКП, Оператором ГТС та представниками Офісу Президента.

Під час наради напрацювали два підходи, які дозволять знизити ціну на газ для населення. Перший підхід передбачає формування тарифів на газ за формулою «ціна на європейських хабах «мінус» транспортування газу до України». Цей варіант пропонує Міністерство енергетики. Крім того, пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників. Внаслідок цього очікують суттєве зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил.

Другий підхід запропонувала компанія «Нафтогаз». Вони пропонують посилити конкуренцію на ринку шляхом обов’язкової публікації всіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ, як це вже робить «Нафтогаз». Також пропонується, щоб газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів. Це призведе до зниження тарифів у межах відкритих торгів. У результаті сподіваються отримати посилення конкуренції, а внаслідок цього — суттєве зменшення платіжок для українців.

За результатами наради в Офісі Президента також сформували механізм, який дозволить зменшити ціну на транспортування газу. НКРЕКП починає перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на цю послугу.

Денис Шмигаль додав, що важливою політикою Уряду залишається підтримка найбільш незахищених верств населення та виплата субсидій.

– Сьогодні в Україні 3,1 млн домогосподарств отримують субсидії для оплати комунальних послуг. Середній розмір нарахувань, наприклад за листопад 2020 року, становив 1,6 тисячі гривень. Це майже на 250 грн більше, ніж у 2019 році. В окремих регіонах середній розмір субсидії за рік зріс на 300-500 грн щомісячно. Це зменшує навантаження на сімейні бюджети найбільш незахищених верств населення. І це справедлива державна політика, яка буде продовжуватися разом із підвищенням зарплат та програмою щодо відновлення економіки, — зазначив Прем’єр-міністр.

Мітинги проти підвищення тарифів

Нагадаємо, що 10 січня одразу у декількох містах на Вінниччині, зокрема у Вінниці, Козятині та Жмеринці відбулись мітинги проти підняття тарифів за комунальні послуги. Причинами стало підняття з січня тарифів на електроенергію та газ. Також протести відбулися і в інших регіонах України.

Вчора, 11 січня, у Жмеринці знову вийшли на акцію проти підвищення тарифів на газ, воду та електроенергію й протестувальники перекрили міжнародну трасу М-21.

Нагадаємо, газопостачальна компанія “Нафтогаз України” підвищила ціну газу для побутових клієнтів на 14% у січні. Крім цього, Кабінет Міністрів України підвищив тариф на електроенергію для населення.

Читайте також: На Вінниччині відбулись мітинги проти підвищення комунальних тарифів

Читайте також: ЗМІ: Протестувальники перекрили міжнародну трасу на Вінниччині. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.