ЗМІ: Протестувальники перекрили міжнародну трасу на Вінниччині. ФОТО

12:20
Автор: Vежа
Become a Patron!

Протестувальники у Жмеринці, які вийшли на акцію проти підвищення тарифів на газ, воду та електроенергію, перекрили міжнародну трасу М-21.

Про це повідомляє місцеве видання “Жмеринська газета” на своїй фейсбук-сторінці, де оприлюднили відповідні фото.

Як йдеться в повідомленні, “Стартувала акція протесту проти зростання тарифів на житлово-комунальні послуги Люди перекрили трасу міжнародного значення і вимагають зниження тарифів на газ, доставку газу, електроенергію та воду. Люди не пропускають рейсові автобуси та автомобілі. Зупинили рух транспорту по трасі міжнародного значення М 21 Житомир-Вінниця-Могилів-Подільський. Люди вимагають зниження тарифів на житлово-комунальні послуги”.

 

Нагадаємо, що вчора, 10 січня одразу в кількох містах на Вінниччині, зокрема у Вінниці, Козятині та Жмеринці 10 січня відбулись мітинги проти підняття тарифів за комунальні послуги. Причинами стало підняття з січня тарифів, зокрема, на електроенергію та газ.

Як повідомив на своїй фейсбук-сторінці користувач Віктор Балактіонов, у Вінниці на мітинг вийшло відносно мало людей (близько сотні – авт.), однак активісти уже анонсують наступні протести. Як зазначає Балактіонов, наступна така акція запланована 24 січня о 12:00.

Про мітинг в Козятині на своїй фейсбук-сторінці повідомила користувачка Тетяна Мозгова. Так, на відео видно, що в акції у цьому місті взяла участь щонайменше понад сотня людей.

В коментарях до публікації значиться, що результатом мітингу стало те, що Козятинська міська рада нібито має скликати позачергову сесію, на якій прийме звернення до уряду та президента.

Про акцію у Жмеринці повідомляють на сайті Zhmerynka.city. Так, зазначається, що 10 січня навпроти будівлі Жмеринської міської ради зібралося близько пів сотні представників громадськості. Протестувальники, здебільшого пенсійного віку, висловлювали обурення щодо зростання цін за комунальні послуги – газ, світло, воду та вивезення сміття.

 

Нагадаємо, газопостачальна компанія “Нафтогаз України” підвищила ціну газу для побутових клієнтів на 14% у січні. Крім цього, Кабінет Міністрів України підвищив тариф на електроенергію для населення.

Зокрема скасовано пільговий тариф в 90 коп/КВт.год на перші 100 кВт.год та встановлено з 1 січня 2021 року фіксовану ціну для побутових споживачів на рівні 1,68 грн/кВт.год.

Також, як повідомляє УП, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, переглянула тарифи на виробництво теплової енергії для населення, бюджетних і релігійних організацій та інших споживачів на 2021 рік.

Так, середньозважений тариф для постачання тепла населенню для 23 ТЕЦ і когенераційних установок після підвищення сягнув 1121,71 грн за Гкал.