У Вінниці відбудеться презентація нової книги Ірини Славінської

9:37
Автор: Vежа
Become a Patron!

Наступного тижня у Вінниці відбудеться презентація книги Ірини Славінської “Мої запасні життя”. Цей твір вважається дебютом авторки в есеїстиці. 

Книгу “Мої запасні життя” презентуватимуть в середу, 11 грудня. Варто зазначити, що вона наразі увійшла до довгого списку премії “Книга року ВВС 2019” в категорії “Есеїстика”, а також до довгого списку премії імені Юрія Шевельова. 

Ця книжка – клаптикова ковдра, зібрана зі спогадів, рефлексій та міркувань. Ірина Славінська розмірковує про особисту історію, історію родини і роду, збирає докупи пазли спогадів з дитинства, навчання, подорожей, робочі ситуації з перекладацької і журналістської справ – аж до подій недавнього часу. Це визначення важливих у житті моментів – певних якорів і культурних кодів, якими залогінюємо себе у сучасну реальність. Маркування втрачених ланок пам’яті, які потребують усвідомлення, але не завжди підлягають відновленню. Історії інших людей, а чи навіть інших країн, які можна проживати, наче власні запасні життя, – йдеться в описі події. 

Ірина Славінська – журналістка, перекладачка, продюсерка “Радіо Культура”. В сфері медіа працює з 2006 року, а в 2013-му долучилась до команди, яка відновила роботу “Громадського радіо”. Наразі працює в команді Суспільного мовлення, а також координує програму проти сексизму в медіа та політиці “Повага”. 

У центрі уваги цієї книжки – тривоги та неврози уявних і цілком реальних 30-літніх. Альбом фотографій, полиця VHS, бібліотека та улюблений плейліст – можливі інструменти подолання тих тривог. Чи то ескапізм, чи то самозанурення та рефлексія, – описує авторка свою книгу.  

Презентація за участі авторки відбудеться 11 грудня в приміщенні книгарні “Є” (вулиця Соборна, 89). Початок о 18:30. Модератором події виступить Олександр Вешелені.  

Фото: ideasfest.in.ua