У Вінниці створюють екскурсію П’ятничанським парком, що буде присвячена родині Ґрохольських

21:14
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Вінницька гідеса Тетяна Рибак створює екскурсію, присвячену польській родині Ґрохольських, яка сто років тому жила на Вінниччині. Родина мала кілька маєтків, зокрема у Вінниці, та брала участь у культурному та суспільному житті міста.

Окрім цього, завдяки нащадку цього роду, який досліджує свій рід, Генрику Грохольському, стає відомо більше інформації про життя Вінниці в контексті початку 20-ого сторіччя. Зокрема він ініціював створення книги спогадів своєї прабабусі, в якій згадується Вінниця під час УНР, а також книгу “Пісні, які співали Ґрохольські з П’ятничан та Стрижавки на Поділлі”.

Як розповіла “Veжі” Тетяна Рибак, ідея створити екскурсію про історію родини Грохольських із П’ятничан і Стрижавки з’явилась після прочитання книги спогадів Софії Грохольської. Екскурсія, яка ще в розробці, буде відбуватись територією “П’ятничанського парку”.

 

Тетяна Рибак біля колишнього П’ятничанського маєтку Ґрохольських. Наразі тут функціонує ендокринологічний центр. 

Фото – телеграм канал “#вінницькіштучки”

– До того ж, частинки про сімейну історію розповідала на діючих екскурсіях і вони мали неймовірний відгук у людей. Тоді я звернулась до Генрика Ґрохольського із проханням виказати своє бачення стосовно наповнення екскурсії. Власне, я тішусь що знайшла підтримку. Більш того, подібних екскурсій про родину Ґрохольських і не було.

 

Здзіслав та Марія Ґрохольські. Фото – grocholski.pl 

П’ятничанський парк

 

Генрик Ґрохольський

– У Вінниці є одна відома туристична принада – садиба Пирогова. Звісно, Микола Іванович зробив багато для медичної науки. Але з іншого боку Вінниці є садиба Ґрохольських – які зробили немало для культурного та економічного розвитку Поділля й безпосередньо людей, які жили тоді. Пирогов мертвий, а Грохольські ще живі. Хіба це не шанс створити у Вінниці нову туристичну принаду?

Нагадаємо, Тетяна Рибак – відома у Вінниці гідеса, яка влаштовує низку незвичайних авторських екскурсій, як-от першу в місті екскурсію для мам з візочками. Детальніше про це можна почитати в цьому матеріалі. А наприкінці 2019 року Тетяну відзначили у міськраді, як одну з авторів найбільш оригінальних екскурсій містом. Серед них – “Артинов. Вінниця.Вінішко”, “Вінниця комфортна“ та екскурсія парком Леонтовича “Коріння пам’яті та букет емоцій”. Під час премії “Ukraine Tourism Awards-2020” вона набрала 922 голоси від користувачів, отримала бал від журі й таким чином посіла 2 місце.

Також нагадаємо, що на початку тижня у Вінниці відбулася презентація унікальних фотографій з сімейного архіву Грохольських, детальніше про це ТУТ.

Читайте також: “Болючі спогади 1917-1919”: у Вінниці презентували книгу про останні роки роду Грохольських на Вінниччині. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: “Красний гєнєрал” та більшовицький “бал”: історія вінницької садиби Ґрохольських. ФОТО

Читайте також: Архітектурні «привиди» міста: що мріють бачити вінничани у занедбаних будівлях Вінниці

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.