“Кращий гід на карантині” і “Кращий туроператор”: вінничани посіли другі місця на “Ukraine Tourism Awards-2020”

16:36
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

В Україні до 25 грудня тривало голосування за номінантів премії “Ukraine Tourism Awards-2020”. За його результатами другі місця у категоріях “Кращий гід на карантині” і “Кращий туроператор” посіли вінницькі гідеса Тетяна Рибак і тур-клуб “Бідняжка”.

Учасники премії змагалися в 11 номінаціях, і за результатами голосування користувачів Інтернету, а потім – і журі, організатори й визначили “кращих гравців ринку, які показали приклад нестандартних рішень та продовжували роботу в умовах коронакризи, намагались підвищувати рівень обслуговування”. 

Як зазначено на сайті премії, “Ukraine Tourism Awards 2020” є головною туристичною премією України, а її основна мета – звернути увагу на туризм як дуже важливу галузь у сфері економіки.

Зауважимо, що на цю премію було номіновано п’ять представників з Вінниці та Вінницької області, які активно сприяють розвитку туризму в регіоні, зокрема у період пандемії.

 

Результати премії “Ukraine Tourism Awards-2020”

1) Номінація “Кращий гід на карантині”

Номінантками “Ukraine Tourism Awards-2020” в категорії “Кращий гід на карантині” були одразу дві вінницькі екскурсоводки – Тетяна Рибак (#ВінницькіШтучки) та Ірина Грищук (Віатур Вінниця).

Тетяна Рибак – відома у Вінниці гідеса, яка до карантину влаштовувала низку незвичайних подій, як-от першу в місті екскурсію для мам з візочками. Детальніше про це можна почитати в цьому матеріалі. А наприкінці 2019 року Тетяну відзначили у міськраді, як одну з авторів найбільш оригінальних екскурсій містом. Серед них – “Артинов. Вінниця.Вінішко”, “Вінниця комфортна“ та інші. Під час премії “Ukraine Tourism Awards-2020” вона набрала 922 голоси від користувачів, отримала бал від журі й таким чином посіла 2 місце.

Протокол голосування можна переглянути за ЦИМ посиланням.

– Друге місце для мене насправді надзвичайно цінне, тому що перше зайняла моя колега з Одеси Альона Калитинська, – розповіла Тетяна Рибак у коментарі “Місту над Бугом”. – Я, якщо чесно, щиро, на всі мільйон відсотків рада її перемозі, тому що вона вже дуже давно у цій галузі. Я справді почала працювати відносно нещодавно в порівнянні з нею – трошки більше року. Тому це “срібло” для мене надзвичайно цінне, навіть, я б сказала, кредит довіри людей, які підтримали і залишили свій голос у цій номінації.

Натомість за вінничанку Ірина Грищук свої голоси віддали 190 користувачів Інтернету, і вона посіла місце з 14 у цій номінації. Нагадаємо, що серед екскурсійних маршрутів Ірини Грищук – “Вінниця середньовічна” та “Дегустація подільської кухні”; серед обласних екскурсій – “Подільський Єрусалим” (Гнівань – Тиврів – Шаргород). Зокрема, VежА раніше писала про екскурсію-дегустацію Ірини Грищук у вінницькому пабі “Кінь у протигазі”. Детальніше про це ТУТ.

2) Номінація “Кращий туристичний оператор”

Друге місце серед кращих туристичних операторів посів тур-клуб “Бідняжка”, який на час повного локдауну на своїй сторінці у Фейсбук запровадив прямі ефір-екскурсії з гідами з закордону та екскурсії з гідами з українських міст та містечок, а також прямі ефіри з експертами зі сфери подорожей.

Зазначається, що наступним їхнім кроком стала організація подорожей для невеликих груп учасників на індивідуальних авто. Також вони створили безкоштовний довідник для особистих мандрівок по визначних місцях Вінницької області й запустили новий гібридний формат онлайн екскурсії-дегустації, де учасникам попередньо розсилаються сети крафтових регіональних смаколиків, а потім в ефір виходили сомельє, виробники та гіди.

Під час голосування тур-клуб “Бідняжка” набрав 745 голосів користувачів Інтернету і бал від журі. Таким чином він розділив другу позицію з “Chernobyl tour” – ліцензований туроператор Чорнобильської зони відчуження. А перше місце, із 1675 голосами, посів провідний туроператор Україною “Відвідай” з міста Львів.

3) Номінації “Герой карантину” і “Регіональний прорив року” 

Решта представників з Вінниччини не набрали достатньої кількості голосів ще не першому етапі конкурсу “Ukraine Tourism Awards 2020”.

Так, у номінації “Герой карантину” брали участь мандрівниці Віта Приймак та Ірина Басенко з проєктом “Роздивись” – про локальний туризм на території Вінниччини (на замовлення АТ НСТУ). За них віддали 241 голос, і проєкт посів 7 місце з 18. А у номінації “Регіональний прорив року” було подано проєкт “Подільський зоопарк як центр сімейного дозвілля”. Він набрав 94 голоси й посів 11 місце з 12 можливих.

– Взагалі прецедент, коли вінничани претендують на загальноукраїнські номінації, це хороший досвід і стимул бізнесу (чи то готельному, чи то ресторанному, розважальному, туристичному) рухатися в напрямку визнання на всеукраїнському та міжнародному рівні, – розповів “Місту над Бугом” Олександр Вешелені, директор департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради. – Є над чим працювати, і це така тісна конкуренція на українському ринку. Я дуже всіх закликаю, хто працює з туризмом у Вінниці і на Вінниччині, в поті чола, попри всі карантинні виклики, все-таки рухатися в напрямку визнання.

Фото – ukraineawards.com

Читайте також: “Зелені” садиби, крафтове виробництво і подільська кухня: чим Вінниччина може привабити туриста

Читайте також: Вінниця – столиця уличів? Експерти шукають шляхи розвитку культури і туризму в місті до 2030 року

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.