У Вінниці відзначили авторів близько 20 оригінальних екскурсій містом, створених в рамках проєкту “Школа вінницького гіда”. Так, 16 випускників школи отримали рекомендаційні бейджі, підписані міським головою Сергієм Моргуновим.
Такі бейджі засвідчують, що Вінницька міська рада та ГО “Вінницьке історичне товариство” рекомендують учасників та учасниць проєкту як кваліфікованих спеціалістів, а їхні екскурсії, як якісний туристичний продукт. Дійсні такі відзнаки будуть протягом двох років.
Крім цього, на нагородженні, яке відбулось сьогодні, 24 грудня, у Вінницькій міській раді також вручили шість почесних безстрокових бейджів “заслуженим” гідам Вінниці.
Підсумки школи
Бажання взяти участь у навчанні та опанувати професію гіда виявили 125 осіб, з них за рівнем мотивації відібрали 30 людей.
Протягом пів року вони навчалися теорії та застосовували знання на практиці. Спікерами та спікерками в проекті стали історики, маркетологи та гіди-практики, зокрема, Петро Радковець зі Львова, Олександр Бабіч з Одеси, Ервін Міден з Чернігова та Олег Мороз з Кам’янця-Подільського.
Зрештою, 16 випускників підготували унікальні екскурсійні маршрути на різноманітні теми. Наприклад, на екскурсії “Де стихає місто”, присвяченій Сабарову, можна дізнатись, як і де жили скіфи у Вінниці, чому «плачуть» скелі Каспіча та куди зникли три острови.
Загалом, випускники школи змогли розробити близько 20 унікальних екскурсійних маршрутів на різноманітні теми. Зокрема “Вінниця містична”, “Вінницькі жінки, плітки та дрібка любові”, “Про що писали вінницькі газети 100 років тому”, “Winniza-Stadt” (Вінниця часів окупації), “Невідомі долі відомих лікарів”, “Вінницькі Садки”, “За 80 хвилин навколо світу”, “Вінниця кримінальна”, “Стежками Замостя: подорож у часі й просторі”, “Вишенька на двоколісному”, “Де стихає місто” (Сабарів).
Підкреслюється, що кожна екскурсія готувалася за допомогою менторів та менторок з-поміж фахівців Вінницького державного педагогічного університету та Центру історії Вінниці. Після цього проходила апробація маршруту та безкоштовна презентація для охочих відвідати екскурсію.
Як повідомила Vежі співробітниця Департаменту туризму та модераторка заходу Катерина Мацієнко, частина екскурсій вже є на сайті міста (vinnуtsia.city). Втім, згодом на сайт обіцяють додати решту екскурсій.
В рамках “Школи вінницького гіда” вже є польськомовні, французькомовні, німецькомовні та англійськомовні гіди. Тож є вже до кого звертатися, якщо потрібна екскурсія однією з цих мов – розповіла Катерина Мацієнко.
Загалом рекомендаційні бейджі сьогодні мали отримати 16 випускників школи, однак частина з них не змогла прийти, тож відзнаки передадуть їм пізніше.
А ось безстрокові почесні бейджі вручили Тетяні Кароєвій, Олександру Федоришену, Олесі Коваль, Наталі Жмут, Оксані Роздорожнюк та Олегу Матюкову.
Плани на майбутнє
На наступний рік запланований інтенсив з підсилення знання англійської мови, курс з просування туристичного маршруту та інтернет-маркетингу, а також бізнес-тренінг, в якому навчатимемо екскурсоводів основам регулювання підприємницької діяльності, щоб гіди мали необхідні знання, як започаткувати бізнес, та як його вести – розповів Станіслав Данілов, заступник Директора департаменту маркетингу міста та туризму.
Крім цього, як повідомила Тетяна Кароєва, керівниця проєкту, під час занять в учасників виникла ідея створити туристичний маршрут “Вінниця комфортна”, на якому можна було б показати, де місто найбільш комфортне. Однак Катерина Мацієнко підкреслила, що у Вінниці вже є схожий маршрут, однак кожен гід може інтерпретувати його по-своєму.
Попередньо ознайомитись та замовити частину екскурсій можна вже зараз ТУТ.
Фото автора
Графіка – Вінницька міська рада
Дякуємо!
Тепер редактори знають.