У Вінниці сьогодні розпочалися “Vinnytsia Wine Days 2023”

19:58
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці сьогодні, 25 травня, вперше стартували “Vinnytsia Wine Days 2023”. Зокрема, в перший день відбувалась Міжнародна конференція “Еногастрономічний туризм – драйвер розвитку туристичних дестинацій”, а на вечір було заплановано благодійний кінопоказ документальної стрічки “Поранена земля”

Про це йдеться на Facebook-сторінці “Vinnytsia Wine Days”.

Як зазначив на своїй сторінці міський голова Вінниці Сергій Моргунов, подібні заходи раніше відбувалися в Одесі, проте “війна внесла свої корективи”.

– Ця подія в першу чергу для професійних виноробів та науковців, адже дає можливість обмінятися досвідом. А для Вінниці та регіону – ще й стимул до розвитку галузі виноробства та туризму. Ще років десять тому про виробництво доброго вина у нашому регіоні ніхто не говорив серйозно. Але сьогодні, завдяки кліматичним змінам та ентузіастам, яким є, зокрема, Володимир Гігінеішвілі, ця справа активно розвивається, – вказано в дописі. 

Крім того, зазначає мер, вино “Одеський чорний” Винного дому Гігінеішвілі, отримало визнання не лише в Україні, а й далеко за межами країни.

Одеський чорний або аліберне — український технічний сорт червоного винограду. Сорт був створений шляхом схрещування сортів Алікант Буше та Каберне Совіньйон у національному науковому центрі “Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова”. Рік реєстрації нового сорту — 1972. Крім того, під назвою “Одеський чорний” створюють вина чимало українських виноробень, в тому числі і Винний дім Гігінеішвілі. Також в Одесі засновано конкурс “Кращий Одеський чорний”, на якому в 2021 році Винний дім вперше здобув перемогу.

– Фактично, сьогодні ми відновлюємо втрачені традиції виноробства в міста та області та популяризуємо його на рівні України, яка історично є виноробною країною. Але окупанти, як і раніше, так і тепер, намагаються позбавити нас нашого минулого. У варварський спосіб було зруйновано єдине виноробне шато на Херсонщині і стерто з лиця землі завод ігристого вина у Бахмуті. Але правда та істина буде за нами. Вона не лише у вині, а й у нашій Перемозі, без якої у нас не буде ні культури, ні субкультури вина, ні його виробництва. Дякую організаторам за можливість приймати ці заходи у Вінниці, сподіваюсь що такі дні стануть доброю традицією на майбутнє, а після Перемоги ми зможемо відкоркувати пляшку хорошого вінницького вина, – підсумовує мер. 

Нагадаємо, “Vinnytsia Wine Days 2023” відбуваються 25-28 травня. Протягом цих днів заплановано: всеукраїнський дегустаційний конкурс, міжнародна конференція, міжнародний симпозіум, виставка “Виноробство нескорених”, екскурсії та багато іншого. Частина коштів від прибутку з заходів буде спрямовано на підтримку бійців ЗСУ. Деталі ТУТ. Крім того, ми поспілкувалися з директором департаменту маркетингу і туризму Олександром Вешелені про вінницькі “Винні дні”. Подробиці – ТУТ.

Фото – зі сторінки Сергія Моргунова

Читайте також: Про історію, культуру та розвиток виноробства на Поділлі: у Вінниці презентували програму “Vinnytsia Wine Days 2023”

Читайте також: “Подія не для розваги”: інтерв’ю з Олександром Вешелені про “Vinnytsia Wine Days”. Ч.1. ФОТО

Читайте також: Сьогодні у вінницькому кінотеатрі “Родина” відбудеться благодійний показ фільму “Поранена земля”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.