У Вінниці прозвітували про роботу міського голови та міської ради у 2023 році

13:38
Автор: Vежа
Become a Patron!

Сьогодні, 22 грудня, у Вінниці під час сесії міськради міський голова Сергій Моргунов прозвітував про виконану роботу у 2023 році та розповів про плани громади на 2024 рік. 

Як повідомляє Вінницька міська рада, мер Вінниці підкреслив, що у фокусі депутатського корпусу та виконавчих органів міста цьогоріч була допомога військовим, забезпечення економічної стійкості міста, функціонування елементів критичної інфраструктури міста та підтримка малозахищених верств населення.

– Ми змінили свої пріоритети, відклали на потім більшість планів та проєктів. Натомість сфокусувалися на головному – допомозі військовим, – зауважив міський голова.

У жовтні на сесії затвердили ключові принципи та пріоритети роботи, однак фактично на цей алгоритм роботи місто поступово перейшло з початку повномасштабного вторгнення. Йдеться про: безпеку мешканців нашої громади та посилення обороноздатності військових; сталість критичної інфраструктури, від якої залежить життєдіяльність міста; турботу про тих, хто її потребує.

Також у міськраді підсумували результати виконання Програми економічного і соціального розвитку громади на 2023 рік. Детальніше – ТУТ.

Далі наведемо головне зі звіту міського голови та міської ради. Повна версія – ТУТ (також наприкінці тексту є звіт, поданий у pdf-форматі).

БЕЗПЕКА ТА ОБОРОНА

На забезпечення потреб Захисників та Захисниць, підтримку нацгвардії та тероборони, а також правоохоронців, які стоять на варті порядку в нашій громаді, з бюджету громади виділено понад 558,8 млн грн.

Оскільки коштом громади юридично неможливо придбати зброю, військову техніку та обладнання (це виключне право держави), у міськраді шляхом купівлі військових облігації спрямували до державного бюджету майже 300 млн грн.

Ще майже 276 млн грн спрямовано на зведення та оснащення укриттів для захисту людей від атак ворога.

Зазначено, що цьогоріч допомогу направляли 24 військовим частинам та підрозділам (від хімічних грілок і термосів – до квадрокоптерів, тепловізорів та автівок). Також громада виділяє фінанси для роботи Координаційного штабу Центрального регіону, який займається звільненням військовополонених.

 

 

ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ

У 2023 році продовжили облаштовувати споруди цивільного захисту в закладах освіти, охорони здоров’я, культури тощо. Наразі облаштували найпростіші укриття у 35 садочках та 34 школах – фактично всюди, де була можливість, що дозволило організувати офлайн навчання для більшості вінницьких дітей.

Цьогоріч місто також провело капремонт сховищ у МКЛ №1 та лікарні ШМД, обладнали укриття на Замостянській 34-А, у будівлі РАЦСу. Підготовлено 80 муніципальних “пунктів незламності”. Також розпочалось будівництво протирадіаційних укриттів на території шести ліцеїв і двох садочків – тих, де неможливо обладнати сховища в наявних приміщеннях.

Вінниця запустила унікальний для всієї України проєкт та почала встановлювати автоматичну систему відкриття замків на дверях в укриттях закладів освіти, медицини та житлових будинків. Наразі встановлено 575 таких замків, і робота в цьому напрямку продовжується.

ЕКОНОМІКА та РЕЛОКОВАНІ ПІДПРИЄМСТВА

Мер підкреслив, що працююча економіка – це ключовий аспект обороноспроможності, робочі місця та надходження податків до бюджетів різних рівнів, які забезпечують роботу всієї критичної інфраструктури, надання якісних послуг в галузях медицини, освіти та соцзахисту.

Відзначено, що у 2023 році, попри війну, спостерігається певна зупинка спаду економіки, а також помітні незначні покращення макроекономічних показників.

З початку війни до Вінницької громади релокувалося 353 підприємства, а 80 % із них вже працює, створено 1 700 нових робочих місць. З початку повномасштабного вторгнення у Вінниці створено більш як 3 200 нових робочих місць, більшість – у 2023-му.

ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ та ВІННИЦЬКА ПРОМИСЛОВА ДОЛИНА

Стартувало будівництво четвертого парку «ВінІндастрі» і першими свої виробничі потужності тут готують розмістити підприємства “Смарт Лайн” та “Візарді”. Є наміри також у “Фаєрвуда”, щоб розпочати свою діяльність на території парку.

Триває і розбудова агрохарчового парку Volia Agri-Food Park Vinnytsia, який спеціалізуватиметься на виробництві продукції харчової промисловості.

Планується розширення і першого індустріального парку “Кластер холодильного машинобудування” (UBC group). Там запроєктовано будівництво другої черги заводу. Роботи планують розпочати в наступному році.

У Вінницькій промисловій долині збудували цех з обробки горіхів та великий логістичний комплекс Корпорації ROSHEN. Працевлаштовано дві сотні людей.

Наразі на її базі розгортають свої промислові потужності заводи з перероблення картону та виробництва пульпи.

– Продовжуємо створювати умови для залучення до Вінниці ще більше інвесторів. Один з таких проєктів – інноваційно-технологічний центр «Кристал». На його реконструкцію ми виграли 800 тисяч євро грантових коштів, – каже мер.

Цей проєкт був на паузі з 2022 року, а нині за підтримки партнерів та донорського фінансування його реалізація відновлена.

ПІДТРИМКА БІЗНЕСУ

Зазначено, що у Вінниці позитивно зарекомендували себе програми з компенсації витрат при працевлаштуванні нових робітників, з часткової компенсації витрат за залученими кредитами та впровадження енергоощадних технологій.

У 2023 році 12 підприємств Вінниці встановили сонячні панелі та подали документи для отримання підтримки з міського бюджету. Загальна потужність сонячних електростанцій – 1 265,4 кВт.

За 374 новостворені робочі місця міська рада повернула бізнесу частину ЄСВ.

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ ТА ПАРТНЕРСЬКА ДОПОМОГА

Цьогоріч підписали угоди про побратимство з німецьким містом Карлсруе та французьким містом Нансі, уклали угоду про тристоронн співпрацю між Карлсруе, Нансі та Вінницею.

Крім того, німецький Мюнстер став офіційним партнером Вінниці, а у Брюсселі відкрили офіс Вінниці.

 

– Ми очікуємо, що офіційне представництво на міжнародній арені відкриє більше можливостей для обміну досвідом та налагодження нових партнерств з іноземними колегами, – говорить Сергій Моргунов.

КРИТИЧНА ІНФРАСТРУКТУРА

Зазначено, що готуватись до зими почали щойно закінчився попередній сезон. Посилено працював оперативний штаб з підготовки до опалювального сезону, який об’єднав всі підприємства критичної інфраструктури міста.

Для зменшення споживання енергоресурсів та мінімізації енерговтрат було зроблено ремонти 41 даху та міжпанельних стиків у десяти будинках. Також відремонтували 22 ліфти.

Комунальні служби провели планові поточні ремонти на котельнях та мережах. ВМТЕ залучило технічну допомогу на суму близько 90 млн грн донорських коштів.

Вінниця розпочала нову муніципальну програму для посилення енергетичної незалежності на муніципальному рівні – в закладах комунальної власності. Зокрема, встановлюються сонячні електростанції на дахах лікарень: Центру матері та дитини та третьої міської лікарні. Їх сумарна потужність – близько 150-ти кВт. На черзі – ВМКЛ №1. Встановили сонячні панелі й для Прозорого офісу на Вишеньці (за підтримки українсько-швейцарської програми EGAP (30 кВт)).

Також для економії енергоресурсу цьогоріч Вінниця суттєво оновлює рухомий склад ВТК. Партнери зі Швейцарії передали місту 28 трамваїв Tram2000. Працівники Вінницької транспортної компанії випустили на маршрут 7 енергощадних VinLine з автономним ходом, придбано 21 польський тролейбус Solaris Trollino.

ЗБЕРЕЖЕННЯ ЯКОСТІ МЕДИЦИНИ

Завершено формування спроможної мережі, яке відбувається в межах національної реформи охорони здоров’я.

– Окрім того, як ви знаєте, через війну навантаження на лікарні всіх рівнів зросло в рази. Тому ми продовжуємо створювати умови для комфорту пацієнтів, зокрема й наших воїнів. Усі наші заклади охорони здоров’я активно співпрацюють із військово-медичним центром та долучаються до лікування поранених, – говорить Сергій Моргунов.

Завдяки новим контактам з містами Німеччини і Франції, розпочали взаємодію на рівні лікарів із фахівцями Мюнстера, Карлсруе та Нансі.

Також цьогоріч відкрили оновлене терапевтичне відділення та два відділення відновного лікування та реабілітації на базі МКЛ №1, відремонтували амбулаторію сімейного лікаря в Писарівці. Оновили «Міський центр мікрохірургії ока» МКЛ №3, наступного року він зможе приймати пацієнтів.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ГРОМАДИ

Впродовж року з бюджету громади на соціальні виплати для наших Захисників і Захисниць, членів їхніх сімей, малозабезпечених родин та інших соціально вразливих категорій населення спрямовано майже 770 млн грн.

Посилено роботу з військовослужбовцями та їхніми сім’ями, родинами загиблих Героїв та Героїнь. Запровадили низку нових виплат, зокрема, для дітей полеглих воїнів на оздоровлення, в дарунок до Дня Святого Миколая, а першокласникам – і до Дня знань. В межах ініціативи “Вінничани важливі” малозахищеним категоріям містян видано понад 40 000 продуктових наборів.

Понад 300 дітей ветеранів, захисників, які загинули або зникли безвісти або отримали поранення, цього літа змогли відпочити за кордоном. Мер подякував іноземним партнерам і безпосередньо мерам міст Кельце, Карлсруе та Мюнстер за таку можливість. У нашій громаді працювали 28 пришкільних таборів, де мали змогу оздоровитися 4,5 тисячі учнів.

Вінниця однією з перших долучилася до державного проєкту “Помічник ветерана” і від жовтня 12 консультантів допомагають військовим адаптуватися до цивільного життя.

БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ

Цьогоріч за фінансування німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) облаштували з’їзди з тротуарів на кількох вулицях міста. Також встановили 14 пандусів у житлових будинках. Облаштували згідно з вимогами безбар’єрності вхідні групи у ЦМтаД та МКЛ №3. Наступного року продовжать адаптовувати для людей з інвалідністю приміщення центру первинної допомоги №2 та поліклініці лікарні №3.

ДОПОМОГА ПОСТРАЖДАЛИМ РЕГІОНАМ

Зокрема спільно з Міжрегіональним координаційним гуманітарним штабом та депутатським корпусом вінничани неодноразово формували та передавали гумвантажі громадам, які зазнали окупації та найбільше постраждали внаслідок військової агресії росії – до Білопілля, Балаклії, Херсону. Також допомагали у забезпеченні питною водою Чугуєва. Також з бюджету громади виділяли субвенції на підтримку постраждалих територій.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

Для вшанування Захисників і Захисниць, які загинули у російсько-українській війні, цьогоріч за ініціативою їхніх родин у Вінниці облаштували комплекс пам’яті на площі Шевченка.

Також спільно із Благодійною організацією пам’яті жертв теракту у Вінниці на площі Перемоги встановили пам’ятний знак «Жертвам ракетних ударів по Вінниці».

Також зазначено, що “цьогоріч місто також поставило крапку над “і” в питанні радянської спадщини на Європейській площі і сформувало гідне місце пам’яті воїнів Другої світової війни на Меморіалі Борців з нацизмом. Ця робота в громаді продовжиться”.

ПЛАНИ ГРОМАДИ НА 2024 РІК

“У 2024 році наші пріоритети залишатимуться незмінними – це безпека та оборона, стійкість та турбота”, – говорить Сергій Моргунов.

Детальніше про бюджет на 2024 рік читайте в наступному матеріалі.

Графіка та фото – зі звіту на сайті Вінницької міської ради

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.