У Вінниці презентують виставку про долю ромів України в зоні німецької окупації

11:40
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці презентують виставку “Зневажений геноцид” про трагічну долю ромів України під час нацистської окупації в роки Другої світової.

Її відкриття відбудеться сьогодні, 21 вересня, у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї. В анонсі йдеться, що виставка містить архівні документи, сімейні світлини та складається з 20 стендів. Вона презентує як особисті історії тих, кому пощастило пережити геноцид, так і загальноісторичні відомості про це явище.

Проєкт покликаний донести до якомога ширшої української та європейської аудиторії історію геноциду ромів України за часів нацизму. Висвітлюється також дискримінація ромського населення та боротьба з нею сьогодні – як в Україні, так і в Німеччині, йдеться в анонсі заходу.

Окрім виставки створено ще серію відеороликів. Детальніше про проєкт за ЦИМ посиланням.

Відкриття виставки “Зневажений геноцид” відбудеться сьогодні, 21 вересня, у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї (вул.  Соборна, 19). Початок о 16:30 годині. Відвідати експозицію можна буде до 3 жовтня.

Повідомляється, що церемонія відкриття відбудеться за участю виконавців проєкту, представників ромської громади та ромських НУО, науковців, представників органів державної влади та громадських організацій.

Організаторами виставки є Спілка “Освіта заради миру” (Bildungswerk für Friedensarbeit e.V., Берлін) та Український центр вивчення історії Голокосту (Київ). Німецькомовну версію виставки було відкрито у Берліні, також експонувалася у Національному музеї історії України у Другій світовій війні (Київ) та краєзнавчих музеях Волинської, Полтавської та Черкаської областей.

Афіша – facebook.com/vinnytsiamuseum
Фото – zeft.in.ua

Читайте також: На території лікарні імені Ющенка відкрили виставку “Забуті жертви Другої світової війни”

Читайте також: Як живуть вінницькі роми: історія Петра Огли і Володимира Григорченка

Читайте також: На Вінниччині створять музей п’яти народів. ФОТО

Читайте також: Барон Петро Огли: до ромів у Вінниці ставляться дуже толерантно

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.