На території лікарні імені Ющенка відкрили виставку “Забуті жертви Другої світової війни”

19:15
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці на території лікарні ім. Ющенка відкрили виставку “Забуті жертви Другої світової війни”. Серед іншого вона присвячена пам’яті жертвам перших масових розстрілів єврейського населення Вінниці.

Про це повідомили на сторінці “Центру історії Вінниці” у Фейсбук.

– У вересні цього року виповнюється 80 років з моменту перших масових розстрілів єврейського населення Вінниці. Вони здійснювались 15-20 вересня 1941 р. оперативними військово-розвідувальними частинами Служби безпеки (СД), створеними німецьким нацистським керівництвом для знищення населення на окупованих територіях. Відомо, що 19-20 вересня в районі сучасної вулиці Максимовича було розстріляно від 10 до 16 тисяч мирних жителів, , – йдеться у повідомленні. 

В той самий час на території сучасної Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні ім. Ющенка лікарів та пацієнтів єврейської національності розстріляли у лікарняному дворі, – зазначили у “Центрі історії Вінниці”.

Виставку “Забуті жертви Другої світової війни” можна оглянути протягом вересня та жовтня на території лікарні ім. Ющенка (вул. Пирогова, 109). Її розмістили у внутрішньому дворі закладу, поруч з головним корпусом.

Відвідувачів просять дотримуватися дистанції та мати при собі засоби індивідуального захисту.

Фото – facebook.com/vinnytsia.history

Читайте також: Толерантність і співпраця: як єврейська громада впливає на ідентичність вінничан. ФОТО

Читайте також: Екскурсії лікарнею Ющенка та майстер-класи з гончарства: Вінниця долучиться до «Днів європейської спадщини»

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.