У Вінниці померла Іра Химич, яка мала рідкісну хворобу

10:09
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

У Вінниці сьогодні, 1 липня, сповістили про смерть дівчинки Ірини Химич з синдром передчасного старіння. Це надзвичайно рідкісна хвороба, яка виражається у передчасному старінні організму. 

Вінничанка Іринка Химич мала рідкісну хворобу –  синдром передчасного старіння Гетчінсона-Гілфорда. Ми неодноразово писали про неї, її лікування в Україні, про запропоноване американськими лікарями експериментальне лікування, а також про те, як вінничани підтримували дівчинку у її боротьбі з хворобою. В 2019 році у Києві влаштували аукціон картин Іринки, для того, щоб зібрати кошти на її лікування.

Фото зі сторінки Оксани Крилової

Дівчинку неодноразово підтримували в ході благодійних акцій. Наприклад, нещодавно львівське інклюзивне ательє Lady Di випустило хустину “Фламінго”, яке створене на основі малюнків Ірини. Окрім цього, вінницька активістка та подруга сім’ї Химич Оксана Мельник (Крилова) в знак солідарності з Іринкою постійно голила голову налисо, так само, як і її дві дочки.

– Я їй пояснюю про внутрішню красу, а не зовнішню. І її мама пояснює, що волосся – це не головне. Я стараюся з Ірою ходити без шапки, бо вона бачить, як на мене теж дивляться люди, – розповідала Оксана в інтерв’ю Veжі. 

Як ідеться на сайті організації, яка досліджує хворобу та шукає шляхи її лікування, прогерія – рідкісна, смертельна хвороба “швидкого старіння”. Без спеціального лікування усі діти з прогерією помирають від серцевих захворювань у середньому віці 14,5 років.

Читайте також: Почнемо процес лікування: у МОЗ обіцяють допомогти вінничанці з рідкісною хворобою

Читайте також: Допомагати, як дихати: про вінницьку “фею”, жіночність та домашнє насильство

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.