Волонтерка підстриглась «під нуль», аби підтримати 7-річну вінничанку з рідкісним захворюванням. ВІДЕО

14:17
Автор: Сергій Стриж
Become a Patron!

Оновлено: 11 Лютого 2021, в 17:20

Аби морально підтримати маленьку Іринку Химич хвору на страшну недугу – прогерію (передчасне старіння), показати що вона не одинока, що її люблять і розуміють, навчити не звертати увагу на людську черствість,  волонтерка з Вінниці Оксана Мельник постриглась «під нуль». 

Як ідеться в сюжеті телеканалу “Віта”, у семирічної вінничанки Іринки Химич дуже  рідкісне генетичне захворювання, – синдром Хатчинсона-Гілфорда, або як ще називають цю недугу – прогерія.  В перекладі з грецької цей термін означає передчасне старіння, або надстаріння. Дівчинка єдина в Україні з таким діагнозом. У світі на прогерію страждають 350 людей. Одним з проявів хвороби є відсутність росту волосся.

 

Щоб маленька важкохвора Іринка Химич з Вінниці не почувалась самотньою її подружка-землячка Оксана Мельник вирішала стати як вона – безволосою і зістригла повністю свої дівочі коси.

– Я вже місяць тому Ірі обіцяла, що буду схожа на неї і час виконувати обіцянки настав, – розповідає волонтерка. – Ми з Іринкою зараз лисі і «не паримося». Потрібно вчити себе і своїх дітей мати повагу до особливих людей, мати терпимість. Кожного разу, коли на мене дивляться, і навіть витріщаються люди, я бачу Іринині очі і розумію, наскільки їй важко.

Аналогічно вчинити мала намір і мати Іринки Химич – Діна і навіть не сподівалась, що заради її дитини зовсім чужі люди здатні на такий крок. Діна Химич вирішила коси не стригти, відрощує їх аби потім зробити Іринці перуку, щоб донька на вулиці не відрізнялась від інших дітей.

Мати пояснює дитині, що світ навколо жорстокий і вчить її адекватно на усе реагувати. Бо, каже, не всі сприймають маленьку незвичну дівчинку з добром, нерідко сміються, дражнять. Нерідко дорослі забороняють своїм дітям з Іринкою гратись. Але це не відштовхує її друзів, які приходять бавитись до Іринки додому. А вона їм показує своє суто-дівоче прагнення – створювати красу, робить їм манікюр. А зараз Іринка створює свою сторінку в ютубі і вже має чимало відео.

Оксана Мельник має намір ходити безволосою щонайменше до Нового року.

Натхнені кроком волонтерки батьки дівчинки сподіваються на підтримку небайдужих людей, бо на лікування доньки витрачають шалені кошти. У дитини дуже важкий стан, часто йде носом кров, дівчинка страждає від болю. Мама Діана буває не спить ночами, чатує коло Іринки. І харчуватись дитина не може як усі, потребує особливого раціону.

Гроші на підтримку Іринки Химич можна перераховувати на банківську картку Діни Химич – мами дівчинки. Реквізити на фото.