«Казки оживають вночі»: У Києві відбулась перша виставка картин дев’ятирічної вінничанки з рідкісним захворюванням. ФОТО

7:59
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

На Миколая в столичному Українському Домі відбулася виставка картин 9-річної Ірини Химич, яка має рідкісне захворювання. Також влаштували аукціон, а зібрані кошти передали на лікування дівчинки.

Іринці Химич 9 років і у неї синдром передчасного старіння Гетчінсона-Гілфорда. Ми неодноразово писали про неї, її лікування в Україні, про запропоноване американськими лікарями експериментальне лікування, а також про те, як вінничани підтримували дівчинку у її боротьбі з хворобою.

Попри все це, дівчинка вміє бачити красу навколо і дарує її всім у вигляді своїх малюнків.

На День святого Миколая, 19 грудня, за підтримки корпорації «Біосфера» та в рамках фестивалю «ДоДому на Різдво» в Українському домі влаштували першу сольну виставку маленької художниці з Вінниці.

На виставці з назвою «Казки оживають вночі» показали 18 робіт, більшість з яких Ірина намалювала спеціально для виставки й ніде раніше не демонструвала.

Як розповіла мама Іри, Діна Химич, виданню «Факти», любов до малювання з’явилась у її доньки нещодавно.

– На початку минулого року Іринку запросили взяти участь у проекті «Добротворчiсть щасливих дітей». Кожна дитина, яка брала участь, під керівництвом куратора — професійної художниці Марії Дитинюк — малювала великі картини. Тоді у моєї доньки з’явились художні здібності. Вона намалювала фламінго помаранчевого кольору. Марія Дитинюк сказала, що наша дівчинка талановита і її здібності варто розвивати. Ми потім звертались ще до двох художників, які працюють в традиційній манері, але дочці більше подобається стиль, якому вона навчилась у Марії Дитинюк: Іринка змішує у стакані фарби, виливає їх на полотно і намагається розгледіти у кольорових плямах яке-небудь зображення. Наприклад, контури краба. Тоді вона домальовує йому очі, вусики, ніжки, клешні… Малювати такою оригінальною технікою їй дуже цікаво, тому що наперед не знаєш, яка картина зрештою вийде.

Діна Химич додає, що допомогу в організації виставки Іринки взяв на себе меценат.

– Керівник однієї великої корпорації, Андрій Здесенко, прочитав про те, що Іринка мріє побувати у Парижі та влаштувати свою персональну виставку картин. Він запропонував нам оплатити й поїздку, й виставку. Однак ми з чоловіком не наважились везти доньку до Парижа, оскільки минулого року їздили з нею на лікування до США в Бостон і вона важко перенесла переліт. Зупинились лише на організації виставки та вирішили, що спеціально до неї дочка напише серію картин. Створення робіт у стилі, в якому працює Іра, коштує дорого, тому меценат взяв на себе й ці витрати.

Після виставки, організатори вирішили влаштувати аукціон картин, щоб передати зібрані кошти на підтримку здоров’я Іринки. Як зазначили у Biosphere Corporation, вдалося зібрати понад 100 000 гривень.

Також з 19 грудня дітей з синдромом Гетчінсона-Гілфорда можна буде підтримати й в мережі ресторанів Vapiano Ukraine, придбавши листівки або серветки із зображенням картин Ірини.

Прогерія – це один з найбільш рідкісних генетичних дефектів. Призводить до зміни шкірного покриву та внутрішніх органів, які обумовлені передчасним старінням організму. Це дуже рідкісне захворювання, у світі зафіксовано кілька сотень випадків прогерії у дітей та дорослих. Випадок семирічної Іринки може бути єдиним на Вінниччині.

Кожен, хто не потрапив на виставку картин Ірини, але хоче підтримати дівчинку, може переказати кошти благодiйному фонду Kiddo з призначенням платежу: Благодійний внесок на проект «Казки оживають вночі». Важливо, що перерахування коштів відбувається у системі Liqpay, а тому є комісія банку за перерахунок у розмірі 2,75% від суми платежу.

Фото Biosphere Corporation

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.