У Вінниці хочуть оновити музей Коцюбинського: шукають розробника проекту

15:37
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці збираються реконструювати експозицію Вінницького літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського. Нині шукають виконавця робіт з розробки проекту реконструкції.

Відповідне тендерне оголошення заклад розмістив на сайті публічних закупівель ProZorro. Згідно із тендерною документацією, виконавець робіт за професійні дизайнерські послуги може отримати 220 тисяч гривень. Проект має бути готовий до кінця поточного року. Кінцевий термін подання тендерних пропозицій – 26 вересня.

Замовник також зазначає про нюанси та вимоги до проекту реконструкції, що має бути створений з урахуванням архітектурного контексту. Дизайн експозиції має бути розроблений у відповідності до сучасних музейних тенденцій та з урахуванням сучасного світового досвіду створення аналогічних музейних об’єктів.

Виконавцю робіт спочатку доведеться дослідити наявний музейний об’єкт та проаналізувати експозиційний матеріал, що пов’язаний з періодом проживання Михайла Коцюбинського у Вінниці.

Виконавець має визначити схему розміщення експозиційних розділів, враховуючи загальну функціональну схему приміщень будівлі з ціллю створення самодостатнього сучасного музею, а також розробити дизайн експозиції з урахуванням заходів з реставрації та пристосування історичної будівлі зі статусом пам’ятки історії національного значення.

Згідно із тендерною документацією, розробка проекту має бути поділена на 4 етапи: вивчення наявного об’єкту та його проблем, збір інформації та інші підготовчі роботи; наукова концепція – текстовий матеріал, що визначає експозиційний наратив; дизайн-концепція – комплект графічних матеріалів, що визначає принципи дизайну майбутньої експозиції; ескізний дизайн-проект, архітектурно-художнє вирішення експозиційного середовища.

Нагадаємо також, що минулого року Вінницька міська рада прийняла рішення щодо виділення коштів на ремонтно-реставраційні роботи у музеї і станом на середину травня 2018 року проектно-кошторисна документація перебувала на розгляді у профільному міністерстві.

Відкрити сволоки і зберегти агаву: як у Вінниці хочуть реставрувати музей Коцюбинського.

Нове життя саду Коцюбинського: у Вінниці облаштують нову мистецьку локацію

Літературно-меморіальний музей Михайла Коцюбинського – садиба письменника-класика, де він народився у 1864 році та проживав до 1897 року. Як музей садиба починає функціонувати з 1927 року. Меморіальний музей Михайла Коцюбинського — це також традиційне місце для проведення творчих зустрічей. Площа будинку – 120 кв.м, налічує п’ять кімнат. Працівники музею намагалися відтворити у садибі той інтер’єр, який був за життя Коцюбинського.