У Вінниці планують відремонтувати музей-садибу Михайла Коцюбинського

16:56
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Оновлено: 15 Вересня 2017, в 20:50

На засіданні виконкому ухвалили рішення про виділення коштів з бюджету на розробку проектної документації, а за реставрацію музею-садиби візьмуться вже наступного року. 

Якщо депутати міськради на сесії підтримають рішення, то проектні роботи мають виконати вже цього року, а ось безпосередньо ремонт музею запланують на наступний – 2018 рік.

  • Після виготовлення проекту ми зрозуміємо кошторис, і тоді вже наступного року міська влада буде закладати у бюджеті кошти на сам ремонт, – розповідає директор департаменту архітектури Олександр Рекута. – Цей музей не є пам’яткою архітектури, але це пам’ятка історії, тому музей-садиба входить до об’єктів культурної спадщини.

Ремонтні роботи стосуватимуться будівлі самого музею, господарської та охоронної будівель, благоустрою території та огородження.

Доступність мистецтва та історії: чи можуть люди з інвалідністю потрапити у вінницькі музеї? ОГЛЯД

Літературно-меморіальний музей Михайла Коцюбинського – садиба письменника-класика, де він народився у  1864 році та проживав до 1897 року. Як музей садиба починає функціонувати з 1927 року. Меморіальний музей Михайла Коцюбинського — це також традиційне місце для проведення творчих зустрічей. Площа будинку – 120 кв.м, налічує п’ять кімнат. Працівники музею намагалися відтворити у садибі той інтер’єр, який був за життя Коцюбинського.

Фото Андрія Завертаного