Оновлено: 25 Травня 2018, в 12:35
Вже незабаром музей-садиба Коцюбинського у Вінниці отримає “друге життя”. Проектно-кошторисна документація на реставрацію будівель та території музеї наразі на погодженні у Міністерстві культури.
Як повідомляє “Depo.Вінниця”, реконструкція торкнеться і будівлі, і віковічних насаджень та самої території пам’ятки. Ще минулого року Вінницька міська рада прийняла рішення щодо виділення коштів на ремонтно-реставраційні роботи у музеї і на сьогодні проектно-кошторисна документація перебуває на розгляді у профільному міністерстві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Вінниці планують відремонтувати музей-садибу Михайла Коцюбинського
Виконуюча обов’язки директора музею Лариса Кравченко сподівається, що роботи на території садиби Коцюбинського розпочнуть вже цього року, або ж наступного.
– У процесі роботи над документацією виявилося, що коли тут жив Михайло Коцюбинський, то у лівому крилі будинку були відкриті сволоки (дерев’яна балка під стелею в українській хаті – прим.авт.). Тому ми плануємо їх і зараз відкрити. Хочемо дійти до того автентичного дерева та відчути те тепло та енергію, які панували в цих стінах, коли тут жив Михайло Михайлович, – розповіла Лариса Кравченко.
Окрім робіт у самій будівлі, подбають і про благоустрій території та планують облаштувати комфортнішу зону для реалізації мистецьких проектів на території музею-садиби. Звичайно, будуть також нові клумби та доріжки.
– Залишаємо вікові насадження: як-от липа, вічнозелена агава, тамариск тощо. Це рослини, які ми збережемо та омолодимо. У планах, щоб садиба нагадувала карту подорожей Михайла Коцюбинського, – додає Лариса Кравченко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Доступність мистецтва та історії: чи можуть люди з інвалідністю потрапити у вінницькі музеї? ОГЛЯД
До речі, експозицію музею також розширять, доповнять та обіцяють, що після цього екскурсії у музеї стануть цікавішими.
Літературно-меморіальний музей Михайла Коцюбинського – садиба письменника-класика, де він народився у 1864 році та проживав до 1897 року. Як музей садиба починає функціонувати з 1927 року. Меморіальний музей Михайла Коцюбинського — це також традиційне місце для проведення творчих зустрічей. Площа будинку – 120 кв.м, налічує п’ять кімнат. Працівники музею намагалися відтворити у садибі той інтер’єр, який був за життя Коцюбинського.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.