Театр імені Садовського та палац Потоцьких потрапили до списку “Великої реставрації”

8:01
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Палац Потоцьких у Тульчині та Вінницький академічний музично-драматичний театр ім. Садовського потрапили до списку програми “Велика реставрація”.

Про це, як зазначили на сайті Вінницької облдержадміністрації, повідомив очільник області Сергій Борзов. 

– Два вінницькі об’єкти отримають субвенцію на реставрацію. Вчора це погодив профільний бюджетний комітет. А значить найближчим часом розпочнеться фінансування цих об’єктів за рахунок бюджету Міністерства культури та інформаційної політики України, – повідомили у Вінницькій ОДА.

 

Зауважимо, що на початку липня повідомлялося, що Вінниччину не включено до програми з відновлення пам’яток культурної спадщини.

За даними аналітичного видання “Слово і Діло”, у травні міністерство вже обрало 109 об’єктів для участі в програмі. І тоді, крім Вінницької, до програми не потрапили ще дев’ять областей. Зазначалося, що реалізація проєкту мала розпочатися у 2021-му році, на що в державному бюджеті передбачено два мільярди гривень. Детальніше про це –  ТУТ.

Однак учора, 21 жовтня, стало відомо, що Міністерство культури та інформполітики заявило, у рамках програми “Велика реставрація” у бюджеті знайшли фінансування для відновлення ще 26 пам’яток, що перебувають у комунальній власності. Їхній перелік на своїй сторінці у Фейсбук опублікував міністр культури Олександр Ткаченко.

 

Це новий етап для культурного розвитку Вінниччини. Це крок до порятунку і збереження нашої спадщини нашої ідентичності, історії та нас самих, зазначив голова Вінницької ОДА Сергій Борзов.

Нагадаємо, що Вінниччина на першому місці в Україні за кількістю палаців. Разом з тим, багато з них потребують відновлення. Крім цього, в області є низка інших пам’яток, які потребують реставрації.

Фото – vin.gov.ua
Ілюстративне фото – з архіву Vежі

Читайте також: “Його сміливо можна перенести до будь-якої столиці”: історія міського театру Вінниці

Читайте також: Оновлюють огорожу та висаджують рослини: на Вінниччині триває реконструкція території Палацу Потоцьких. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.