Без “Великої реставрації”: Вінниччину не включено до програми з відновлення пам’яток культурної спадщини

16:24
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Вінницька область наразі не увійшла до переліку регіонів, де буде реалізовуватись “Велика реставрація”. Так, жоден зі 109 об’єктів програми, які вже обрали для реставрації, не розташований в межах Вінниччини.

Як повідомляє “Слово і Діло”, загалом за три роки планують відновити близько 150 об’єктів.

У виданні зазначають, що у травні міністерство вже обрало 109 об’єктів для участі в програмі. Вказується, що реалізація проєкту має розпочатися у 2021-му році, на що в державному бюджеті передбачено два мільярди гривень.

Крім Вінницької області, до програми наразі не потрапили ще дев’ять областей (Дніпропетровська, Донецька, Закарпатська, Запорізька, Житомирська, Луганська, Миколаївська, Одеська та Херсонська), та тимчасово окупована АРК.

Зазначається, що у Міністерстві культури заявили, що 80% культурно-історичних пам’яток в Україні потребують серйозної реставрації, ще 30% – перебувають в аварійному стані. Відтак, аби вирішити проблему, в рамках «Великого будівництва» стартує проєкт «Велика реставрація». В межах неї будуть реалізовані проєкти з реставрації, консервації, ремонту пам’яток культурної спадщини, у тому числі замків, інших фортифікаційних, оборонних та палацово-паркових комплексів.

Нагадаємо, що Вінниччина на першому місці в Україні за кількістю палаців. Разом з тим, багато з них потребують відновлення. Крім цього, в області є низка інших пам’яток, які потребують реставрації.

Фото з архіву Vежі

Читайте також: 80 кращих фото з мандрівки Вінниччиною “Поділля Incognita-2”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.