Земля палаців: у Вінниці вирішують, в якому напрямку розвивати туризм в регіоні. ФОТО

14:59
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Понад дві сотні учасників сьогодні, 16 травня зібралися на Туристичний форум Vin Tourism – мабуть, першу подію такого масштабу у Вінниці, мета якої – активізувати розвиток туризму в регіоні конкретними справами, а не лише на словах. 

Делегати форуму – а це учасники як з Вінниччини, так і з інших областей країни, а також з-за кордону, почали збиратися в стінах Національного торгово-економічного університету, що на Соборній, ще за годину до початку. До будівлі ще потрібно було потрапити: у зв’язку з Днем вишиванки, усі площа перед університетом була заповнена студентами у вишитому одязі, які прямо на вулиці влаштували святкування з піснями й танцями.

Звісно, і багато делегатів форуму також прийшли у вишиванка. Поки подія ще не почалася, журналісти могли поспілкуватися з деякими учасниками форуму про те, з чим і за чим вони сьогодні прибули до Вінниці.

Наприклад Олександр та Галина Долинко приїхали на Поділля з Херсонщини: там вони займаються “зеленим туризмом” у досить великих масштабах.

Нам тут дуже подобається, в Центральній Україні: тут тихенько, спокійно, люди ходять по вулиці, ніби завжди відпочивають. Звернули увагу, що дуже чисто, вже побачили вашу Вежу і прокат велосипедів, – розповідає Олександр.

Подружня пара підприємців приїхали на форум, аби розказати про свій досвід створення туристичного бізнесу.

“Не заробляти на херсонській природі був би гріх. У нас є і поля, і ліси, і пустеля, і вода. Ми ще трішечки гостинності до цього додаємо і люди починають їхати відпочивати. Ми порахували, що Вінниця досить далеко від нас, тому ми можемо спокійно розповісти про свій досвід, не побоюючись конкуренції, – говорять підприємці.

Як пояснює організаторка форуму та очільниця “Клубу ділових людей” Надія Лисецька, головна мета сьогоднішнього заходу – популяризація внутрішнього туризму, стимулювання рестораторів та готельєрів залучати до регіону гостей, розвивати зелений туризм.

 – Подібне ми організовуємо вперше, хоч ідея такого заходу в нас була вже давно. Адже це давно на часі і вже пора показувати туристам як українським, так і закордонним, перлини нашої Вінниччини. Ми сподіваємося, що наплив туристів на Вінниччину стимулюватиме наших місцевих рестораторів та готельєрів також виходити на європейський рівень сервісу, аби гідно конкурувати з рештою країни, – говорить пані Надія.

З її слів, на форум запросили всі туристичні агенції, аби поговорити про розробку внутрішніх туристичних продуктів та маршрутів. Це стосується і власників невеликих садиб в сільській місцевості, а також людей і структур, які опікуються культурними та туристичними пам’ятками на території Вінниччини.

Крім турагентів та рестораторів на форум прийшли й представники транспортної галузі, зокрема директор вінницького аеропорту Ярослав Мазурець. На його думку, такі форуми дуже важливі в тому числі й для його дітища.

“Мова йде про в’їзний туризм, і нам, як аеропорту, це дуже важливо, адже в світі понад половина туристів під час подорожей користується саме літаками”, – пояснює п. Мазурець.

Водночас Олена Бас з “Подільської родини”, яка також займається “зеленим” та екологічним туризмом, скаржиться саме на транспортні проблеми, зокрема – відсутність нормальних доріг до подібних садиб.

– Іноземцям це дуже цікаво, вони, звісно, кажуть, що з такими дорогами до вас мало хто поїде. Але коли вони бачать цю натуральність нашу, то повторюють: у вас воно ще є, а в нас вже немає. Тому це дуже привабливий напрямок для туристів.

Медичний, історичний чи релігійний туризм: якою буде Вінниччина?

Вже в головній залі форуму заступник голови ОДА Андрій Гижко оприлюднив кілька вражаючих цифр, які вочевидь мотивували присутніх:

 

– Ми маємо знати і говорити, що Вінниччина – на першому місці в Україні за кількістю палаців. Нам треба їх відновлювати, показувати людям. Нам треба комплексно підходити до цього питання, щоб люди не шукали, де поїсти чи де зупинитися на Вінниччині, а щоб все це було під рукою в зручній формі. Ми маємо памятати, що щороку в світі подорожують близько півтора мільярди людей, це кожен четвертий мешканець планети. Якщо ці цифри ми накладемо на Вінницьку область, то побачимо вражаюче число, це величезний ринок.

Але найперше нам потрібно зрозуміти: Вінниччина – це що? Ідеться про медичний туризм? Чи гастро-туризм? Чи івент-туризм? Нам треба з цим визначитися, тому що йдеться про довготермінові великі інвестиції та кредити.

 

За словами Андрія Гижка, розвивати різні види туризму в регіоні перспективно в кількох напрямках. Так, наприклад, лише в Хмільник протягом року приїздить понад 55 тисяч “медичних туристів” і є перспектива вже в наступному році довести цифру до 100 тисяч. Що стосується релігійного туризму – то лише хасидів-паломників щороку на Вінниччину приїздить близько 60 тисяч.

 

Міський голова Сергій Моргунов у свою чергу сказав, що Україна і Вінниця зокрема має прагнути досягнути того рівня важливості туризму в економіці, як це відбувається у світі.

– Наприклад, 25%  ВВП Об’єднаних Арабських Еміратів – це туризм. Не нафта. В інших країнах також сурйозні показники, а це означає багато робочих місць, надходження до місцевих і державного бюджету. А головне, щоб не лише туристи, а й самі вінничани вивчили для себе цікаві місця рідного краю. Бо не секрет, що не всі з Вишеньки, наприклад, знають що є цікавого на Тяжилові.

 – Ми маємо гарне географічне розташування, багато історію, але нам треба створювати комфортні умови для туристів. Ми можемо здивувати увесь світ подільською кухнею, але сам туристичний бізнес поки не приділяє цьому достатньо уваги. Міська влада вже докладає зусиль до реновації місцевих готелів, аби досягти тієї ситуації, щоб турист приїздив у Вінницю щонайменше на два дні. Але влада самостійно не зможе всі процеси поставити на правильні рейки, без співпраці з людьми ми не досягнемо гарних результатів. Тому ми маємо випрацювати стратегію на два, три, десять років вперед, щоб зробити Вінницю перлиною України також і в туризмі, – вважає міський голова.

 

Як зазначила організаторка форуму Надія Лисецька, сьогодні на Vin Tourism відбудуться дискусії між учасниками форуму. А вже завтра усі учасники будуть розділені на дев’ять груп, які мають створити девять нових туристичних маршрутів на Вінниччині. “Аби в перший день турист побачив нашу Вінницю, а на другий день перебування – поїхав знайомитися з нашими “місцями сили” на Вінниччині”, – пояснює пані Надія.

Повну програму форуму читайте за цим посиланням.

Фото Андрія Завертаного

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.