Оновлюють огорожу та висаджують рослини: на Вінниччині триває реконструкція території Палацу Потоцьких. ФОТО

13:59
Автор: Vежа
Become a Patron!

В Тульчині Вінницької області на території Палацу Потоцьких триває реконструкція елементів благоустрою. З початку вересня на локації вже демонтували стару огорожу та почали облаштовувати нову, також тривають земляні роботи. 

Як йдеться на сайті Вінницької облдержадміністрації, наразі розпочато мурування цегляних стовпчиків для облаштування огорожі, також тривають роботи з висадки зелених багаторічних насаджень. На сьогодні вже висаджено понад 2,3 тисячі рослин.

Зазначено, що готовність реконструкції елементів благоустрою на території Палацу Потоцьких становить майже 78%.

 

 

За повідомленням, проєкт з реконструкції та облаштування благоустрою території було розроблено у 2018 році, а протягом 2020-2021 років було внесено корективи. Загальна кошторисна вартість склала понад 37,9 мільйона гривень. Цього року на завершення робіт було виділено 14,3 млн грн, в тому числі: 12,9 млн грн – з Державного фонду регіонального розвитку, 1,4 млн грн – з обласного бюджету.

Відповідно до змін 2021 року, внесених до Проекту, було враховано продовження реконструкції огорожі території Палацу до в’їзної арки у місто. Як зазначають в обласній адміністрації, станом на 12 жовтня з початку будівництва при виконанні робіт освоєно 28,95 млн грн, з яких: 19,41 млн грн – кошти ДФРР; 9,54 млн грн – обласний бюджет.

Водночас, кажуть в ОДА, раніше площа перед Палацом мала суттєві недоліки. Зокрема, було частково відсутнє або просіло гравійне покриття проїзду та пішохідних доріжок тощо. Зручне пересування пішоходів по території Палацу унеможливлювали вибоїни та тріщини пішохідної доріжки, яка веде до архітектурної пам’ятки.

 

Нагадаємо, цьогоріч під час IV-го міжнародного “OperaFest Tulchyn” народна депутатка Лариса Білозір зазначила, що однією з цілей фестивалю на початку його створення була просвітницька мета — залучити до культурного просвітництва як дорослих, так і дітей. Окрім того, цей фестиваль став приводом привернути увагу до збереження архітектурної пам’ятки — Палацу Потоцьких, на території якого “OperaFest” і відбувався.

Так, до реконструкції території палацу, за її словами, вже вдалося залучити 36 мільйонів гривень. Також залучено 1,2 мільйона на виготовлення наукової проєктно-кошторисної документації та подано документи в рамках “Великої реставрації” щодо відновлення головного корпусу палацу. На це сподіваються задіяти 86 мільйонів.

 

Більше про цьогорічний фестиваль на території Палацу Потоцьких можна прочитати за ЦИМ посиланням.

Фото – з сайту ОДА та архіву VeжА