Старовинний посуд, книги з бібліотеки Потоцьких та “Аліса в країні чудес”: другий день “OperaFest Tulchyn”. ФОТОРЕПОРТАЖ

20:18
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Початок другого дня “OperaFest Tulchyn”, що припав на сьогодні, здається, привабив до палацу Потоцьких в рази більше людей, ніж перший.

Пояснити це, здається, досить просто – насичена цікавими подіями програма + вихідний день + відсутність негоди = наповненість чи не всіх локацій четвертого оперного фестивалю.

 

 

 

 

 

Так, ми завітали на фестиваль вже після початку першої вистави з сьогоднішньої програми – “музично-фантастичної подорожі “В країні чудес” за мотивами однойменного твору Льюїса Керрола, основними глядачами якої стали діти, які сиділи поруч із батьками.

Загалом більшість місць на виставі були зайнятими –  на неї завітали понад 5000 людей з урахуванням 6000 місць. Представив “подорож” Вінницький академічний музично-драматичний театр ім. Садовського.

 

 

 

 

 

 

 

 

Виставки 

Однак для тих, хто прийшов на початок фестивалю в очікуванні більш дорослого “контенту”, заняття теж знайшлись – в одному з корпусів палацу Потоцьких розташувались одразу три виставки.

Так на першому поверсі корпусу можна познайомитись з понад двома сотнями керамічних виробів, більшість з яких були виготовлені студентами Тульчинського фахового коледжу культури в стилі бубнівської кераміки на класичному посуді.

 

 

 

 

“Історія бубнівської кераміки починається з села Новоселівка (первісна назва – Гончарівка), розташованого на березі річки Соб (Сіб). У XVI ст. тут оселились кілька сімей гончарів, які започаткували цей промисел. Розвиток гончарства, пошук нових гончарних глин призвів до заснування на протилежному березі річки с.Бубнівка, про яке вже у XVII ст. згадують, як про гончарний осередок.

Основоположником бубнівського розписного гончарства став потомствений майстер Андрій Гончар (1823 – 1926), який досконало засвоїв секрети поливи, опанував і утвердив техніку кольорових підполив¢яних розписів”. Джерело – Віртуальний сузей нематеріальної культурної спадщини

Частина експонатів є автентичними – з ХІХ – першої половини ХХ століття. А ще одна частина керамічних виробів – авторські інсталяції окремих студентів, наприклад, переосмислення жіночого головного убору з використанням світла.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Крім цього, на виставці можна було побачити виготовлені ляльки-мотанки та десятки картин студентів у різних стилях.

Ще в одній кімнаті корпусу розташувалася крамничка сувенірних виробів, де можна придбати і свічки, і маски, і вже згадані керамічні вироби – свищики, дзвіночки тощо. Особливо привертають увагу тарілки, розписані своєрідними сюжетами.

 

 

 

 

 

В інших приміщеннях першого поверху можна знайти й виставку з понад сотні книг. Більшість з експонатів тут є факсимільованими примірниками відомих видань – попри те, що видані вони недавно, дозволяють побачити, як орієнтовно виглядають оригінали.

 

 

 

 

Але, є тут і дійсно старі видання: примірник “Кобзаря”, виданий за життя Тараса Шевченка, “Бориславські оповідання”, видані за життя Івана Франка, прижиттєво видані твори М. Некрасова, друга збірка “Пісень з Поділля” Миколи Леонтовича.

Крім цього, на виставці представлені й кілька примірників з бібліотеки Потоцьких та зменшена копія друкарського верстата XVI століття.

Третя ж виставка – вже згадана вчора виставка художника Олександра Шевчука “Енігма”. Детальніше про неї читайте за ЦИМ посиланням.

Загалом всі виставки користуються досить значним попитом у гостей фестивалю – на експонати почергово одночасно дивляться десятки людей.

 

 

 

 

Окрема зона на фестивалі, на 750 місць, виділена під фудкорт – тут гості фестивалю можуть перекусити смаженим м’ясом, овочами, снеками, морозивом, холодними напоями тощо. А ще одна – алея з різними ятками (з їжею та сувенірами) перед входом на територію, про яку ми вже згадували вчора.

Зазначимо також, що на сьогодні на “OperaFest Tulchyn” заплановано ще декілька вистав:

19:00 – Балет на дві дії “Майська ніч” від “Київської опери”.

21:30 – Опера на дві дії “Ярослав Мудрий” від музикантів та солістів Хмельницької обласної філармонії.

00:00 – Нічна програма. Прем’єра фентезі рок-опери у стилі аніме “Орфей та Евредіка Forever”.

Фото Яни Турчик

Читайте також: “Вічним залишиться лише мистецтво”: на Вінниччині стартував IV–ий міжнародний “OperaFest Tulchyn”. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Під час опери “Ярослав Мудрий” на “OperaFest Tulchyn” вшанують героїв України

Читайте також: Опера, вогняне шоу і балет: якою буде програма фестивалю “OperaFest Tulchyn-2021”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.