-
27 Грудня/ 17:39
Vinnytsia
Публікація27.12.1917:39
Що зробили і що планують у 2020-му: мер Вінниці прозвітував про роботу за рік. ГРАФІКА
Сьогодні, 27 грудня, під час чергової сесії міської ради міський голова Вінниці Сергій Моргунов прозвітував про те, що встигли зробити за поточний рік, а також про плани на рік наступний.
На початку розгляду порядку денного мер прозвітував про діяльність виконавчих органів Вінницької міської ради у 2019 році та перспективи розвитку Вінницької міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік.
Очільник міста зазначив, що звітність побудована на “Стратегії-2020” згідно з п’ятьма основними пріоритетами.
Перший з них – створення сильної територіальної громади. В 2019 році, враховуючи те, що “Стратегія 2020” вже підходить до завершення, була затверджена “Концепція інтегрованого розвитку міста Вінниця-2030”. Моргунов сказав, що її формування широко обговорювалось, два роки збиралися різні пропозиції, а потім вже сформовану Концепцію цьогоріч затвердили.
– Далі ми продовжуємо роботу по програмі “Бюджет громадських ініціатив”, було реалізовано 12 проектів на загальну суму 7 мільйонів гривень. Продовжуємо роботу, розпочату з 2012 року, з підтримки грантових проектів громадських організацій, – доповів міський голова. – Якщо говорити про 2019 рік, було підтримано 12 проектів на суму 972 тисячі гривень.
Мер прозвітував також про покращення в сфері адміністративних послуг. Цьогоріч збільшили кількість послуг, що надають в ЦНАПах – до 574, що є найбільшою кількістю по країні. Тут також облаштували кімнати для відвідувачів з дітьми (цьогоріч встановили пеленальні столики та умови для годування немовлят).
Також запровадили створили єдиний “кол-центр” (60-50-50) “Прозорого офісу”, онлайн-реєстрацію для фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб через “Онлайн будинок юстиції”, а в селищі Десна облаштували віддалене робоче місце ЦНАПу.
Наступного року в ЦНАПах “Вишенька” та “Замостя” запровадять нові послуги: видача та обмін водійського посвідчення, реєстрація нових та перереєстрація транспортних засобів. “Айтішники” ж працюють над впровадженням чат-боту “Call-центру” “Прозорого офісу”.
Сергій Моргунов також доповів про продовження роботи з відкритості даних на Порталі, де розміщені звіти структурних організацій та їхня фінансова звітність.
Мер нагадав, що цьогоріч Вінниця посіла друге місце в рейтингу прозорості найбільших міст країни, а в Рейтингу прозорості інвестиційного сектору зі ста найбільших міст – перше. Також наше місто стало лідером рейтингу доступності міст.
Цьогоріч було впроваджено систему відеоаналітики з застосуванням штучного інтелекту – ним обладнана частина камер “Ситуаційного центру”. Камери зафіксували понад 16 тисяч порушень з початку року.
Економіка
Цьогоріч введено в експлуатацію першу чергу заводу з виробництва панелей для сонячних станцій компанії “Несс Естейт”, підписано Меморандум щодо будівництва заводу з виробництва лецитину на території Вінницького індустріального парку.
Вже зареєстровано третій індустріальний парк “Вінтер Спорт”, збудовано 6,9 кілометри мереж водогону та каналізації до Вінницького індустріального парку, будуються газові мережі, розпочато будівництво під’їзної дороги.
За словами Сергія Моргунова, важливою є тема реконструкції злітно-посадкової смуги Міжнародного аеропорту Вінниця. Над проектом працювали понад три роки, тендер проведено, але подальша доля об’єкту залежить від підтримки уряду.
– Минулим урядом було передбачено 300 мільйонів на початок цих робіт. На жаль, сьогодні з урядом у нас триває дискусія щодо доцільності продовження цього проекту. Для вінничан це досить важливий проект, не тільки для міста, а й для всього регіону, – підкреслив Сергій Моргунов. – Ми будемо звертатися в тому числі до народних депутатів щодо підтримки реалізації цього проекту.
Наступного року в планах: початок будівництво першої черги заводу з виробництва спорядження для зимових видів спорту на території індустріального парку “Вінтер Спорт”, завершення першої черги заводу з виробництва лецитину на території індустріального парку.
Також планують почати проектування другої черги заводу з виробництва холодильного обладнання “Green Cool”, затвердити “Стратегію розвитку туризму Вінниці до 2030 року” та створити “Туристичний хаб Вінниці”.
Що стосується третього пріоритету – інфраструктури, міський голова розповів, що наступного року планується придбати десять нових автобусів, продовжити виготовляти тролейбуси VinLine. Окрім того збудують 4 кілометри нових доріг і тротуарів, капітально відремонтують та реконструюють ще 3,6 кілометра.
Міський голова нагадав, що в місті запрацювала система е-квитка, вже видано 22 тисячі одиниць для пільгових категорій населення, а наразі систему впроваджують в тролейбусах. Далі – черга маршрутних таксі.
Окрім того, запровадили автоматичну систему керування дорожнім рухом по вулицях Київська-Брацлавська-Лебединського-Немирівське шосе, по Хмельницькому шосе. Наступного року встановлять 680 Led-світильників на вулицях Соборній, Келецькій та Пирогова.
У планах на наступний рік й облаштування 85 кілометрів велодоріжок і велосмуг, розширення прокату “Некстбайк” (додатково 10 станцій на 60 велосипедів). Продовжиться капремонт вулиць Данила Нечая (до Брацлавської), Сабарівського шосе, вулиць Гонти, Проектної та Миколаївської
Звітуючи, мер повідомив, що в 2019-му було реконструйовано 12 вулиць, 13 тротуарів (4,4 км), два перехрестя, на умовах співфінансування заасфальтували 20 вулиць або майже 5 кілометрів. Також облаштували 11 кілометрів велодоріжок та велосмуг, встановили десять вело-сто.
Наступного року планують здійснити капремонт у майже сотні багатоповерхівок (46 будинках – на умовах співфінансування) та на 43 прибудинкових територіях.
Загалом реконструйовано та збудовано 2,3 кілометра мереж зливової каналізації, а на умовах співфінансування з мешканцями приватного сектору – ще 5,5 кілометра мереж водовідведення та водопостачання. Також працюватимуть над влаштуванням мереж водопостачання та водовідведення для селища Десна.
Моргунов повідомив, що було також підписано Меморандум з польською компанією “Domat Consulting”, що дозволить збудувати сміттєпереробний комплекс в селі Людавка за прикладом міста Кельце.
Комплекс буде з глибинною переробкою відходів. Вже розробляється потрібна документація, а паралельно з цим триває робота з влаштування системи роздільного збору сміття.
У 2020-му почнуть очищати річку Південний Буг на 3-кілометровій ділянці та в районі острову Кемпа. Для цього в 2019-му придбали спеціальний земснаряд, виготовили та затвердили проектно-кошторисну документацію щодо очищення всієї річки в межах міста (майже 13 км).
Соціальне життя
Міський голова доповів, що в цьому році здали в експлуатацію два садочки на чотири та на п’ять груп кожен, а наступного точно мають збудувати ще один – по вулиці Ватутіна, на шість груп. Моргунов сказав, що таким чином вирішиться питання черг до садочків.
Окрім того, в усіх садочках встановили 9-ступеневі системи очищення води, придбали пароконвектомати для 10 закладів. Побудували спортивне ядро для школи №20, збудовано новий майданчик в школі №22 та в низці інших закладів, розпочато дворічний проект з утеплення закладів освіти (з 15 утеплено п’ять).
Наступного року мають завершити будівництво школи на Поділлі (завершено на 73%), продовжити реконструкцію садочку №16, утеплити 8 ДНЗ та 4 школи, влаштувати нові та оновити існуючі майданчики навчальних закладів.
Що стосується охорони здоров’я, триває будівництво регіонального центру серцево-судинної патології та нового хірургічного корпусу міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги.
Водночас, міський голова підкреслив, що згідно з графіками планувалося завершити будівництво першого закладу восени 2020 року. Проте забудовник не виконав своїх зобов’язань і дату переносять на 2021 рік.
Що стосується лікарні “швидкої допомоги”, Сергій Моргунов сказав, що була підтримка з Фонду соціально-економічного розвитку та Державного фонду регіонального розвитку. Проте цього року 54 мільйони, що призначалися цій лікарні, “було знято”. Відтак влада буде намагатися вирішити це питання самостійно.
– Але якщо не буде відповідної підтримки державного бюджету, ми не зможемо, мабуть, завершити це будівництво в 2020 році. Будемо робити власними силами та вивчати можливості нашого міського бюджету, – сказав міський голова.
Також міський голова розповів про запровадження в 2019 році конкурсу “Бюджет шкільних ініціатив”, завдяки якому Вінниця отримала престижну премію “Місто, дружнє до дітей” на міжнародному конкурсі міст в номінації “Участь дітей та молоді в житті міста”.
Мер розповів і про соціальну допомогу: 27 тисячам сімей було забезпечено виділення 310 мільйонів гривень субсидій, а ще 22 тисячі родин отримали державну допомогу на загальну суму 376 мільйонів. Безпосередньо з бюджету міста понад чотири тисячі вінничан отримали 12,5 мільйона гривень допомоги.
В планах на наступний рік також здача в експлуатацію спорткомплексу на Янгеля, перший етап реконструкції музею-садиби Коцюбинського, відкриття двох нових підліткових клубів (авіамоделювання, технічна майстерня, гуртки з тенісу, шахів тощо). Також звучала пропозиція розробити та затвердити програму “Місто, дружнє до людей поважного віку”.
П’ятий пріоритет – це просторовий розвиток. Моргунов прозвітував про ремонт рекреаційної зони біля озера Миру, реконструкцію вулиці Замостянської, вхідної групи Центрального парку, впорядкування вивісок, реконструкції фасадів історичних будівель, встановлення пам’ятних знаків (зокрема пам’ятник Магдебурзькому праву) тощо.
В планах на наступний рік – продовження цих робіт, а ще старт першого з трьох етапів капітального ремонту парку “Хімік”. Планується також виготовити документацію для реконструкції скверу Альтмана та вулиці Хлібної на вході в парк, ревіталізації санаторію імені Коцюбинського (“Територія SUN”).
В 2020-му мають впорядкувати й вивіски на 12 вулицях, продовжити програму з будівництва муніципального житла.
По завершенню звіту, міський голова Вінниці Сергій Моргунов нагадав, що місто отримало цілу низку відзнак та сертифікатів. Наприклад, “Європейську енергетичну відзнаку” (друга в країні), відзнаку в сфері сталої міської мобільності та чистого транспорту “Civitas”, а також посіла перше місце в рейтингу комфортності.
– Зрозуміло, що нам не потрібно зупинятися на цьому. Ми маємо багато викликів і розуміємо, що потрібно багато працювати над модернізацією інфраструктури, системи теплозабезпечення, реновацією наших об’єктів соціальної інфраструктури.
Багато в нас викликів на вторинному рівні охорони здоров’я. Досить актуальним є питання води, адже ми повинні відпрацьовувати системну та стратегічну роботу щодо модернізації самого водоканалу та інших заходів щодо покращення якості питної води. Але ми не зможемо це зробити, поки обласна рада не передасть це підприємство на баланс міста. Дякую всім за системну роботу, за те, що ми не входимо в дискусії, а займаємося практичною роботою, – сказав Сергій Моргунов.
Нагадаємо також, сьогодні міська рада ухвалила бюджет Вінницької міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік.
Фото Марини Сербінович
Дякуємо!
Тепер редактори знають.