Земснаряд у дії: де у Вінниці вже очистили Південний Буг та які ділянки річки стануть наступними

15:31
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Перший земснаряд для очистки водойм у Вінниці з’явився ще у червні минулого року. За цей час він відкачав з берегів Південного Бугу 57 000 м3 пульпи, що становить 11 400 м3 мулу. Цьогоріч заплановані ще більш масові заходи з очистки водойм, для чого міська влада закуповує нову техніку.

Як повідомляється на сайті міськради, на минулому тижні розпочався цьогорічний сезон очистки акваторії Південного Бугу земснарядом. Роботи розпочались біля пляжу «Хімік». Станом на 25 червня судно працювало біля пляжу по вул. Гонти, а після цього розпочне очистку дна річки у районі забору води КП «Вінницяоблводоканал».

Земснаряд – плавуча машина, призначена для відокремлення ґрунту, піску, мулу від дна водойми, підйому їх над рівнем води та транспортування до місця призначення.

Використання земснарядів дає можливість розширити водойму, прибрати зайву рослинність, поглибити річку, очистити її від мулу і уповільнити процес заболочування. Зокрема, повідомляється, що минулого року з червня по вересень з його допомогою було відкачано 57 000 м3 пульпи, що становить 11 400 м3 мулу. Тоді спеціальне судно працювало у районі збору води КП «Вінницяводоканал».

Підкреслюється, що для того, аби пришвидшити темпи очистки дна річки  було прийнято рішення придбати ще один земснаряд, який буде вдвічі продуктивнішим за попередній. Наразі триває повторний тендер на придбання судна, очікувана вартість якого складає більше шести мільйонів гривень. Перша спроба закупівлі земснаряду не вдалася через лише одного учасника в аукціоні.

Також, станом на 25 червня вже укладено договір про поставку баржі. Повідомляється, що вона прибуде до міста у розібраному стані, адже зібрана має надто великий розмір. Після цього протягом кількох тижнів її збиратимуть.

Нагадаємо, що крім міської ради, ініціативу з очистки водойм Вінниччини виявила також і Вінницька ОДА. Зокрема, Буг планують розчищати у Вінниці, Стрижавці та в Хмільницькому районі. Також земснаряди будуть використовувати на річках Вільшанка та Рось. Загалом планувалося розчистити близько 26 кілометрів водойм.

Фото з архіву Vежі

Читайте також:

«Водоканал» не пустив вінницьких журналістів на презентацію роботи земснаряду. ФОТО

Близько 200 мільйонів гривень та 26 кілометрів: плани ОДА на розчистку Південного Бугу та його приток

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.