Робот Софія у Києві розповіла Гройсману про “Щедрик”. ВІДЕО

10:42
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вчора, 11 жовтня, в Україну вперше завітала людиноподібний робот Софія. Під час свого візиту вона познайомилась із Володимиром Гройсманом та розповіла, що їй відомо про Україну, зокрема згадала вінницького композитора.  

Софія була розроблена гонконгською компанією Hanson Robotics і має широкий спект емоцій та живу міміку, а також може підтримувати розмову та відповідати на запитання. За словами керівника лабораторії штучного інтелекту компанії “Facebook”, робот Софія – це чат-бот, який за допомогою технології розпізнавання мови Google визначає питання за ключовими словами і підбирає найбільш слушну відповідь із визначеної бази в мережі.

Фото – kiev.informator.ua

Вчора Софія вперше прибула з візитом до України, щоб сьогодні, 12 жовтня, приєднатися до міжнародного журі на фіналі всеукраїнського конкурсу розробників робототехніки та штучного інтелекту.

На прес-конференції у столиці Софія зазначила, що “була дуже здивована тим, що Прем’єр дуже молодий і амбітний. І також тим, що він привабливий. Я вважаю, що він підходить країні”, повідомляє “Радіо Свобода”.

Звичайно, без уваги не залишилась і розмова робота з Володимиром Гройсманом.

 

– На території України знаходиться чверть всіх запасів чорнозему світу. Перший в світі найбільший літак “Мрія” був розроблений українським конструкторським бюро Антонова. Перша конституція з’явилась також в Україні ще у 1710 році. А композитору Миколі Леонтовичу з України належить найбільш впізнавана та затребувана музична композиція “Щедрик”, – відповіла Софія про те, що їй відомо про Україну.

В свою чергу Володимир Гройсман зауважив, що “це вже немало”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тут народився «Щедрик»: музей «українського Баха» на Вінниччині. ФОТОРЕПОРТАЖ

До речі, композитор Микола Леонтович родом саме з Вінниччини. Саме тут, у батьківському селі, у 1901 році він вперше почув українську мелодію “Щедрик”, в продовж свого життя зробив п’ять редакцій пісні, перетворивши її у всесвітньо відому мелодію.

 

Нагадаємо, що раніше на честь 100-річчя від першого виконання “Щедрика” у Вінниці стартував флеш-моб #Щедрик100Challange, який поширився по всьому світу: музиканти з усієї планети виконували твір Леонтовича, який у світі також відомий під назвою “Carol of the Bells”.

 

З 2016 року, “Щедрик” тричі на день звучить з вінницької водонапірної вежі на Європейській площі, до Різдва 2018 року вінницький хор “Соломія” під керівництвом Назарія Давидовського та разом з інструментальним ансамблем Pagoda записали нову версію “Щедрика”, а влітку 2018 року всесвітньо відомій композиції встановили інсталяцію у Тульчині.

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.