Вінницька вежа вперше виконала “Щедрик”. ВІДЕО

15:33
Автор: Андрій Качор

Сьогодні, 1 грудня, годинник головного символу Вінниці – водонапірної вежі на Європейській площі – “заграв” легендарний твір всесвітньовідомого вінничанина Миколи Леонтовича – “Щедрик”.

Стати свідком такого дебюту від вежі на Європейській площі зібралося близько 20-ти вінничан – переважно молодь. Юнаки і дівчата прийшли на майдан за півгодини на 12-ту, адже саме опівдні з вежі мав пролунати “Щедрик”. У руках молоді – різнокольорові надувні кульки з прив’язаними до них паперовими фігурками ластівок: їх мали випустити відразу після першого виконання мелодії годинником.

img_8589

img_8578

img_8585

Як до 12-ої лишалася хвилина – погляди усіх присутніх спрямувались на вежу. Ще кілька секунд – і з гори ледь чутно заграла всі відома мелодія. “Щедрик” лунав усього декілька секунд, хоч фахівці з вежі обіцяли принаймні півхвилинне виконання. Люди, котрі прийшли до підніжжя споруди Артинова саме заради “Щедрика”, навіть не встигли зорієнтуватися, тож мусили “просити вежу” виконати мелодію “на біс”.

У цей час на площу підтюпцем вибігли студенти та викладачі місцевого училища культури та мистецтв ім. Леонтовича – тамтешній хор на честь сьогоднішньої події вирішив також виконати “Щедрика” – без музичного супроводу, лише а капела, молоді дівчата та хлопці заспівали обрядову пісню у паузі перед другим виконанням мелодії вежею. Щойно хор завершив – з верхівки споруди знову тихо заграла музика.

img_8595

img_8600

img_8617

На честь 100-річчя від першого публічного виконання “Щедрика” вежа виконуватиме композицію тричі на день: о 12:00, 15:00 та 18:00.

img_8598

Нагадаємо, що у Вінниці також розпочато флешмоб #Щедрик100challenge: ініціатор флешмобу художній керівник  народної жіночої хорової капели ВГПК «Соломія» Назарій Давидовський кинув виклик своїм колегам-співакам, хоровим колективам та простим людям по всьому світу. Для участі у флешмобі потрібно записати на відео колективне або індивідуальне виконання “Щедрика” та опублікувати відео на YouTube з хештегом #Щедрик100challenge. Як зазначив ініціатор флеш-мобу, з відомих людей виклик вже погодилися прийняти Павло Зібров, Men Sound та Pianoboy.