Різноманітні майданчики, прогулянкова алея та озеленення: як у Вінниці на Замості оновили парк “Хімік”

12:01
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці на Замості завершили реконструкцію парку “Хімік”. Серед іншого, тут облаштували різноманітні майданчики, додатково озеленили практично всю площу газонами, молодими деревами та кущами, зберігши при цьому наявну флору парку.

Про це повідомляє міський голова Вінниці Сергій Моргунов та йдеться на сайті Вінницької міської ради. Зазначено, що у парку створили умови для відпочинку та активного дозвілля з урахуванням різних інтересів людей.

 

 

 

Що зробили на локації?

За словами директора департаменту комунального господарства та благоустрою ВМР Юрія Семенюка, на початку тут замінили 200 метрів водопроводу для живлення мереж та фонтану, майже кілометр тепломережі, яка проходить у зеленій зоні парку та живить житлові будинки, що стоять поруч тощо.

– Крім того, повністю оновили освітлення – до цього потужно долучилася організація “GIZ”, яка профінансувала кабелі, футляри та інші необхідні елементи. Задля безпеки та порядку вже встановили та під’єднали до Ситуаційного центру 23 камери відеоспостереження. Оновили і вхідну групу, повністю замінили огородження та заасфальтували пішохідну частину навколо парку, — зауважив Семенюк.

Оновили плиткою й центральну прогулянкову алею, а для надійного утримання фігурних елементів мощення замість поребриків встановили металеву пластину, закріплену з обох боків.

Ключові локації поєднані доріжками, вимощеними плиткою. Також зазначено, що окрім урбаністичного підходу, тут працювали з урахуванням максимального наближення до природи — по периметру парку є прогулянкові доріжки з відсіву і ґрунтові стежки.

У центральній частині парку зберегли водограй, біля якого облаштували лаву. Він уже підключений до всіх мереж, а ввечері працюватиме з підсвіткою.

Однією з перших локацій, яку почали відтворювати будівельники – стала зона “Вибух”, де дитячі активності й спорт створюють динамічну атмосферу. Тут зробили “Острів піску”, дерев’яну “лазалку” та гумовий пагорб.

– Потім відреставрували альтанку, вона залишилася в первинному вигляді. Всю локацію по периметру закриває так звана “лавка добросусідства”, вона суцільна і на ній може розміститися багато відвідувачів парку. У дитячій зоні також є гойдалки та “павутинка” з м’якого каната, а поруч розміщений спортивний майданчик. Останнім штрихом стало встановлення двох столів з граніту – вони довговічні та антивандальні, а також мають привабливий вигляд. Рухаючись далі, бачимо універсальне поле – це велотрек, де можна тренуватися на велосипедах та облаштований майданчик для воркауту – тут все пристосовано для того, щоб виконувати різні трюки, — зазначив Юрій Семенюк.

 

 

Є огороджена парканом територія з тренажерами для вигулу та дресирування тварин, а ще – бігова доріжка для любителів бігу та скандинавської ходьби.

У парку також встановили модульну вбиральню з трьома кабінками, її вже підключили до мереж і вона функціонує.

Також одним з рішень, які вплинули на просторову концепцію локації, став демонтаж паркану з одного боку парку. “Таким чином створили вільний доступ до зони відпочинку для всіх відвідувачів. Буквально на кожному кроці тут розміщені лавки для сидіння – їх 75, а також смітники” – йдеться у повідомленні.

Озеленення

Директорка підприємства “Вінницязеленбуд” Тетяна Прибиш розповіла, що перед початком робіт тут видалили аварійні дерева, викорчовували пні, а також проводили санітарну формувальну обрізку дерев, які сягають в висоту на понад 30 метрів. Далі проводили озеленення.

– Висіяли близько 40 соток газону, висадили липи та ясени, а також понад 350 кущів. Крім того, висаджували декоративні злакові трави – молінію. Це дуже трендовий підхід зараз в Європі, там часто висаджують такі рослини. І, важливо, що молінія абсолютно не примхлива у догляді, цю травичку можна поливати тільки атмосферними опадами. Це дуже зручно й практично для збереження бюджетних коштів. Додам, що породи дерев, які тут висаджувались, притаманні цьому місцю, тут є породна заміна”, — додала Тетяна Прибиш.

 

 

 

Сергій Моргунов також зазначив, що опікуватися парком буде комунальне підприємство “Дирекція парків та дозвілля територіальної громади” спільно з КП “ВінницяЗеленбуд”.

– Наші фахівці доглядатимуть за цим парком, але дуже важливо, щоб люди теж бережно ставилися до того, що тут зроблено задля них самих. Думаю, вінничани достатньо відповідальні, тому парк буде довго служити всім, хто тут відпочиватиме, — додав Моргунов.

Що передувало

Як йдеться у повідомленні, реконструкцію тут почали ще у 2020 році, а перед тим були громадські обговорення з місцевими мешканцями, завдяки чому вдалося прийти до спільного знаменника. Міський голова Вінниці зазначив, що реконструкція парку “Хімік” виконувалася за європейським форматом партисипації.

– Питання облаштування цього парку підняли люди, що проживають поруч у багатоповерхівках та приватній забудові, вони й пропонували свої ідеї щодо його модернізації. Реалізація цього проєкту відбулась за підтримки наших партнерів – команд GIZ та SECO, спільно з якими ми підписали Меморандум в межах проєкту “Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ”. У 2018 році ми розпочали цей процес — рік тривало обговорення, потім довелося призупинити реалізацію, на це вплинув “ковід” та російсько-українська війна. Втім, ми чітко вирішили завершити заплановане. 

Зазначено, що проєкт реалізували за підтримки партнерів – команди GIZ. З ними підписали Меморандум в межах проєкту “Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ”. Вони виділили 50 тисяч євро на закупівлю необхідних елементів для облаштування сучасного освітлення. Координаторка проєкту “Інтегрований розвиток міст України ІІ” Надія Богатиренко каже:

– Інтегрований підхід – активне залучення всіх мешканців. І ми бачили, як тут збиралися сотні людей з прилеглих територій, обговорювали та висловлювали свої зауваження. Наш проєкт підтримав цю партисипацію, а також ми долучилися фінансово до придбання елементів освітлення і бачимо позитивні результати.

Яким був парк станом на жовтень 2021 року – дивіться у нашому фоторепортажі ТУТ, а станом на листопад 2022 року ТУТ.

Фото – зі сторінки Сергія Моргунова у Facebook та сайту Вінницької міської ради

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.