Першу чергу реконструкції аеропорту «Вінниця» планують завершити до кінця 2022 року

8:41
Автор: Vежа
Become a Patron!

У п’ятницю. 26 лютого, до Вінниці приїжджав Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков. Одним із місць, яке він відвідав разом з очільниками міста та області, став аеропорт «Вінниця», який незабаром масштабно реконструюють.

Під час огляду летовища, Дмитро Разумков нагадав, що у бюджеті на 2021 рік закладені 604 мільйони гривень на реконструкцію аеродрому, а загальна вартість – понад півтора мільярда, повідомляють на сайті Вінницької міської ради.

– Я сподіваюсь, що ми зможемо це зробити, але багато залежить від виконання бюджету, а тут відповідальність спільна: і наша, і місцевої влади, і держави загалом, – зазначив Дмитро Разумков. – Сьогодні приділяється багато уваги місцевим аеропортам і Вінниця також стоїть в пріоритетному переліку. Я сподіваюся, що ми зможемо виконати ті завдання, які для себе ставила держава щодо розвитку авіасполучення між містами України. Злітно-посадкова смуга аеропорту «Вінниця» не дозволяє приймати ті повітряні судна, які фактично є головними – Boing тощо, і кількість злетів і посадок тут також обмежена. Тому будемо працювати в цьому напрямку. Будемо намагатись допомогти у тих питаннях, які залежать від нас.

Наразі розроблено відповідну документацію для реконструкції аеродрому. Проєктом передбачено розширення існуючої злітно-посадкової смуги, а також існуючого перону для безпечного розміщення й самостійного маневрування повітряних суден і перонної техніки. Щодо реконструкції будівлі аеровокзалу, то наразі майже завершили виготовлення проєктно-кошторисної документації. У першому кварталі поточного року планують подати проєкту на державну експертизу.

Для прикладу, нині аеровокзал може приймати сто людей на годину, а планується до 600 й можливість приймати два борти одночасно. Проєктом передбачили також можливості для обслуговування пасажирів з інвалідністю. Зокрема, облаштують ліфт на другий поверх після реєстрації на рейс для вильоту, а також ліфти та пандуси для виходу на посадку із зони вильоту.

Як зазначено на Facebook-сторінці очільника Вінниці, першу чергу реконструкції міжнародного аеропорту «Вінниця» планують завершити до кінця 2022 року.

– На сьогодні протяжність смуги – 2,5 кілометри, ширина – 43 метри. Вже зроблена проектна документація на її реконструкцію, проведено всі тендерні процедури, державну експертизу і навіть визначено Генерального підрядника, – наводять слова Сергія Моргунова на сайті міськради. – Плануємо розширити смугу до 45 метрів, що дасть можливість посадки літаків класу Boing всіх модифікацій від 737 до 800 та Airbus A320. Смуга буде зроблена з бетону, а не асфальту. Адже якщо робити з асфальту, то вона потребуватиме капремонту через сім років. Бетон витримує більше навантаження, і ми зможемо робити по два-три рейси в день.

 

 

Він також додав, що на сьогодні злітно-посадкова смуга є власністю територіальної громади міста Вінниці. Водночас, якщо держава вкладає гроші на реконструкцію, місто зобов’язується після завершення робіт та введення в експлуатацію злітно-посадкової смуги передати її у державну власність.

Щодо аеровокзалу, то проєкт до цього часу повністю реалізовується за кошти місцевого бюджету. Окрім розробки проєктно-кошторисної документації, створено віртуальну модель аеровокзалу після реконструкції для демонстрації потенційним інвесторам, кредиторам та авіакомпаніям ще до початку будівельних робіт.

 

Для забезпечення фінансування реконструкції аеровокзалу тривають перемовини з банками для отримання кредитування на реалізацію даного проєкту, або – як альтернатива – з потенційними профільними інвесторами для фінансування за механізмами державно-приватного партнерства.

– Аеропорт «Вінниця» був введений в експлуатацію 1982 року. На сьогодні він єдиний в Центральній Україні. У радіусі 150 кілометрів немає інших аеропортів. Ми прораховуємо, що за рік аеропорт «Вінниця» здатен забезпечувати до 6 мільйонів пасажироперевезень, якщо буде нормальна основна робота авіасполучення як внутрішнього, так і за кордон. Цей аеропорт може обслуговувати мешканців 10 областей України, тому що Вінниччина межує з 10 областями й з північчю Молдови. У нас є багато випадків по чартерних програмах, коли мешканцям Молдови краще приїхати у Вінницю через Могилів-Подільський, ніж до Кишинева. Тому перспектива розвитку цього аеропорту досить актуальна та важлива у цілях національної безпеки, оскільки тут знаходиться штаб Повітряних Сил Збройних Сил України. І по співпраці з НАТО цей аеропорт вже має певні гарні практики, – зазначив Сергій Моргунов.

Фото: Вінницька міська рада, Facebook-сторінка Сергія Моргунова

Читайте також: В держбюджеті заклали кошти на реконструкцію злітно-посадкової смуги аеропорту “Вінниця”

Читайте також: Моргунов: WizzAir підтвердив намір відкрити рейси з Вінниці в чотири європейські країни

Читайте також: Кабмін затвердив реконструкцію аеропорту “Вінниця” пріоритетним інвестпроектом до 2023 року

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.