Обмеження пересування пішки та “полювання” на фейки: на Вінниччині посилюють карантин

22:53
Автор: Vежа

21 березня під час позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вінницької ОДА на території області вирішили посилити карантинні заходи.

Так, як йдеться в протоколі засідання комісії, опублікованому на сайті ОДА, обмеження торкнуться роботи ринків, установ та організацій, а також пересування громадян в тому числі пішки всередині населених пунктів.

На початку засідання перший заступник голови ОДА Здітовецький повідомив, що нині надзвичайна ситуація, пов’язана з поширенням коронавірусу Covid-19 кваліфікується як медико-біологічна надзвичайна ситуація державного рівня, код 20713.

У зв’язку з цим, з метою посилення карантинних заходів, комісія зокрема вирішила наступне:

Обмеження роботи ринків 

Заборонити продаж на ринках молочнох продукції домашнього виробництва (походження):

– молоко незбиране питне всіх видів

– сметана, вершки всіх видів

– сир кисломолочний всіх видів

– сири розсільні всіх видів, в тому числі бринзи

На ринках впроваджувати до покупців та продавців температурний скринінг з дистанційним вимірюванням температури. Встановити наступний режим роботи продуктових ринків у робочі днів з 10:00 до 14:00, у вихідні – з 10:00 до 17:00.

Про підприємства, установи та організації

В разі необхідності залучати: 

Для тимчасового використання транспортні засоби, будівлі, споруди, обладнання, інше майно підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, необхідне для здійснення профілактичних, протиепідемічних заходів із наступним повним відшкодуванням у встановленому законом порядку його вартості або витрат, пов’язаних з його використанням.

Підприємтсва, установи та організації незалежно від форм власності до виконання заходів з локалізації та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації пов’язаної із загрозою поширення ГРВІ на території України, спричиненої коронавірусом COVID-19 інфекційної хвороби.

 

Для поліції

Посилити охорону публічної безпеки… з наданням прав та можливостей проводити санітарні огляди речей, багажу, транспортних засобів, дистанційне вимірювання температури громадян (водіїв, пасажирів)

Запровадити максимальне обмеження пересування громадян як пішки, так і власним автотранспортом всередині населених пунктів, а також міжміським, міжрайонним, міжобласним сполученням (крім медичних, продуктових, соціальних та життєвоважливих мереж)

 

Для СБУ

Ефективний моніторинг інформаційного простору регіону в напрямку виявлення фактів поширення провокаційних матеріалів та фейків щодо епідеміологічної ситуації у Вінницькій області.

Спільно з поліцією та у взаємодії з громадськими організаціями патріотичної спрямованості забезпечити недопущення дестабілізації суспільно-політичної ситуації в регіоні, можливої провокації масових заворушень та громадської непокори.

Про магазини

З метої здійснення щоденного моніторингу цін та наявності в закладах торгівлі області соціально значущих товарів з подальшим інформуванням Кабінету міністрів України зобов’язати керівників торговельних мереж області: АТБ, МЕТРО, ГРОШ, ФУРШЕТ, СІЛЬПО, ВАРШАВА надавати щоденний моніторинг цін та наявність визначених соціально значущих товарів.

Більшість обмежень запроваджуються з 23 березня. З повним текстом протоколу можна ознайомитися за цим посиланням. 

Нагадаємо, що у Вінниці під час останнього засідання відповідної комісії на період карантину також обмежили роботу ринків, проте дозволили роботу деяких магазинів та сервісів. 

Читайте також: До Вінниці надійшли 10 тисяч респіраторів та 100 експрес-тестів на коронавірус. ФОТО

Читайте також: “Нехай вертоліт розбризкає нам ліки”: добірка фейків про коронавірус

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.