До Вінниці надійшли 10 тисяч респіраторів та 100 експрес-тестів на коронавірус. ФОТО

21:07
Автор: Vежа

До першої міської лікарні у Вінниці сьогодні, 21 березня надійшли 10 тисяч респіраторів та 100 швидких тестів на коронавірус. Їх розподілять між міськими та обласними закладами охорони здоров’я. 

Про це повідомляє міський голова Сергій Моргунов на своїй фейсбук-сторінці. Так, зі слів мера Вінниці, це надходження – перше у рамках ініціативи Володимира Гройсмана “СтопВірус”.

 

 – Разом з Володимиром Борисовичем ми закупили надважливі зараз речі. Гуманітарну допомогу завезли сьогодні до першої міської клінічної лікарні. Ці респіратори і експрес-тести розподілять між міськими та обласними закладами охорони здоров’я. Частину отримають правоохоронці, які забезпечують громадський порядок і безпеку в місті, – зазначає Сергій Моргунов.

 

Як повідомляє Вінницька міська рада, 10 тисяч респіраторів та 100 швидких тестів до 1-ї міської клінічної лікарні привіз голова наглядової ради ФГ «Подільська громада» Андрій Дручинський. Саме цим благодійним фондом днями було відкрито спецрахунок «СтопВірус». Її підтримав і Вінницький міський голова Сергій Моргунов та екс-прем’єр-міністр Володимир Гройсман. До спільної справи почали долучатись і представники вінницького бізнесу.

– Приємно, що окрім того, що ініціатори перерахували гроші, почав долучатись і бізнес. На рахунки вже надійшло більше 550 тис. грн. А сьогодні додатково Володимир Гройсман і Сергій Моргунов передали 10 тисяч респіраторів і 100 експрес-тестів для виявлення коронавірусу. Один такий респіратор коштує більше 50 грн, тому можна сказати що це допомога ще на 500 – 600 тисяч гривень.

Це – лише перші кроки. Сподіваємось, що і громада, і бізнес будуть підключатись до цієї справи. У «Подільській громаді» створена спеціальна наглядова рада тематичного фонду, до якої в тому числі входять лікарі та інфекціоністи. Саме за рекомендаціями цих людей будемо формувати список необхідних речей, щоб їх купувати і передавати тим медичним закладам, які будуть того потребувати», – сказав Андрій Дручинський.

Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної і оборонної роботи міської ради  Олег Парфілов повідомив, що респіратори будуть розподілені між медичними установами міста та закладами обласного підпорядкування, а частину передадуть правоохоронним органам, які забезпечують громадський порядок у місті.

– В понеділок буде прийнято рішення по остаточному розподілу. Ці респіратори надійшли дуже своєчасно. Адже ми майже повністю використали той резерв марлевих пов’язок, який в нас залишався з 2009 року. Ми видали 85 тисяч по наших закладах. В нас залишилась невелика кількість, тому ці надходження дуже своєчасні, тим більше, що респіратори на порядок вищі по захисту, ніж звичайні марлеві пов’язки.

Що стосується тестів – це вкрай вчасно і необхідно. Адже вони дозволять якісно діагностувати стан пацієнтів, а отже – зберегти життя вінничанам, – додає Олег Парфілов.

Читайте також: На рахунок спецфонду “Стопвірус” вінничани перерахували вже понад півмільйона гривень

Читайте також: Вінниччина отримала 86 нових автівок швидкої допомоги. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.