«Найбільший культурний проект року»: як реставрують музей Коцюбинського у Вінниці. ВІДЕО

10:12
Автор: Vежа
Become a Patron!

Цього року у Вінниці розпочали реставрацію літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського. Завершити перший етап робіт планують до кінця року. 

На сторінці міського голови Сергія Моргунова у Facebook показали, як нині триває реставрація музею Коцюбинського. Перший етап реставраційних робіт включає ремонт хати, комори й сторожки – основних об’єктів музейного комплексу. Завершити ремонт цих будівель передбачено до кінця року.

 

Ремонтно-реставраційні роботи розпочались ще у лютому. За цей час вже розібрали стару підлогу, залили бетонну стяжку, підсилили стіни та фундамент, а також оновили електропроводку. Далі робітники мають реставрувати веранду, дах, вікна, системи опалення, облаштувати пожежну та охоронну сигналізації.

 

 

На реалізацію цього етапу з бюджету передбачено майже 2,5 мільйона гривень. Однак, реалізація наступних планів, які стосувались благоустрою музейної території та оновлення експозиції, залежатиме від економічної ситуації, оскільки у проект інвестуються виключно гроші Вінницької міської ОТГ.

– Музей відкрили у 1927 році, і за останні півстоліття серйозні відновлювальні роботи не проводились. Головне завдання – зберегти історичний вигляд садиби письменника, де він народився і жив з перервами 33 роки. До речі, у колекції музеї – 97 меморіальних предметів, пов’язаних із життям та побутом родини видатного вінничанина, – йдеться у дописі на сторінці Сергія Моргунова.

В опублікованому відео вказано, що реконструкція музею буде проведена із максимальним збереженням автентичного вигляду. Крім того, головний вхід облаштують зі сторони проспекту Коцюбинського.

Додають, що щороку цей музей відвідують понад 25 тисяч туристів не лише з різних міст України, а й з інших країн.

Читайте також: Відкрити сволоки і зберегти агаву: як у Вінниці хочуть реставрувати музей Коцюбинського.

Читайте також: У Вінниці планують відремонтувати музей-садибу Михайла Коцюбинського

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.