На Вінниччині виявили черговий випадок самовільного користування надрами у несанкціонованому кар’єрі

14:05
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

На Вінниччині виявили несанкціонований кар’єр з явними ознаками видобування піску.

Як повідомила сьогодні, 7 грудня, Державна екологічна інспекція у Вінницькій області, в ході проведення перевірки на території Томашпільскої територіальної громади виявлено несанкціонований кар’єр з явними ознаками видобування піску. Площа земельної ділянки, на якій видобувався пісок, становить орієнтовно 2000 м², глибина розробки від 2 до 4 метрів.

За інформацією, наданою представниками селищної ради, 22 жовтня цього року, місцевими правоохоронцями саме в цьому кар’єрі були виявлені екскаватор та вантажний автомобіль.

Масштаби незаконної діяльності свідчать про те, що незаконний видобуток в цьому кар’єрі здійснюється організовано протягом тривалого часу.

На місце події інспектори викликали слідчо-оперативну групу місцевого відділу поліції, а також направили заяву до правоохоронних органів про вчинення кримінального правопорушення за статтею 240 Кримінального кодексу України.

Стаття 240. Порушення правил охорони або використання надр, незаконне видобування корисних копалин
1. Порушення встановлених правил охорони надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля, а також незаконне видобування корисних копалин місцевого значення у значному розмірі – караються штрафом від 500 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8,5 до 12 тисяч гривень – авт.) або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк (джерело – zakon.rada.gov.ua).

Фото – https://vin.dei.gov.ua/

Читайте також: На Вінниччині виявили несанкціонований кар’єр на території Шаргородської ТГ

Читайте також: На Вінниччині виявили несанкціонований кар’єр, у якому видобували пісок в значних розмірах

Читайте також: Шкода державі – понад 5 мільйонів гривень: на Вінниччині виявили факт самовільного користування надрами

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.