На Вінниччині виявили несанкціонований кар’єр, у якому видобували пісок в значних розмірах

9:42
Автор: Vежа
Become a Patron!

На території Могилів-Подільської міської ради виявили несанкціонований кар’єр, у якому видобували пісок в значних розмірах.

Як повідомили на сайті Держекоінспекції у Вінницькій області, це виявили під час рейдової перевірки інспектори сектору державного екологічного нагляду (контролю) надр. Обстежуючи кар’єр вони встановили, що внаслідок несанкціонованого видобутку стався зсув стіни кар’єру разом із зеленими насадженнями, що могло створити небезпеку життю, здоров’ю людей та довкіллю.

Водночас повідомляється, що на час обстеження техніка та особи, які здійснювали видобуток, були відсутні.

Відповідно до інформації, яка розміщена на офіційному сайті Державної служби геології та надр України, спеціальний дозвіл на користування надрами на цьому родовищі не видавався. Таким чином, видобування здійснювалось самовільно в порушення статті 19 кодексу України про надра, – йдеться у повідомленні.

Відтак, вбачаючи у цих діях ознаки кримінального правопорушення за частиною 1 статті 240 Кримінального кодексу України, інспектори викликали на місце події слідчо-оперативну групу місцевого відділу поліції.

Стаття 240. Порушення правил охорони або використання надр, незаконне видобування корисних копалин
1. Порушення встановлених правил охорони надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля, а також незаконне видобування корисних копалин місцевого значення у значному розмірі караються штрафом від 500 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8,5 до 12 тисяч гривень – авт.) або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк (джерело – zakon.rada.gov.ua).

Фото vin.dei.gov.ua

Читайте також: SaveEcoBot: відтепер повідомити про екологічні порушення можна через чат-бот

Читайте також: Держекоінспекція виявила на Вінниччині незаконну вирубку 22 тисяч дерев

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.