Минулого тижня негода на Вінниччині завдала збитків на понад 17 мільйонів

11:36
Автор: Дар'я Гоц

Оновлено: 26 Вересня 2017, в 17:45

Побитий шифер, повалені дерева, обірвані лінії електропередач – такі наслідки негоди, що панувала на Вінниччині з минулого тижня. Однак вже відсьогодні, за прогнозами синоптиків, зливи припиняться. 

З минулого тижня Вінниччина потерпає від постійних опадів. У четвер, 21 вересня, в окремих районах області випав град вагою до 200 грамів, який пошкодив покрівлі та вікна вінничан.

Грози не припинялися і протягом вихідних.

  • Ми отримали аномальні погодні умови, коли розмір граду в деяких населених пунктах досягав більше 10 см в діаметрі і вагою  –  200 грамів. Ці крижані уламки нанесли значної шкоди  населеним  пунктам області. На даний час постраждали 2735 домоволодіння у  20 населених пунктах з 5 районів області . Також  зазнали пошкоджень  об’єкти соціальної інфраструктури.  Фактично перевищена двомісячна норма опадів протягом однієї доби, – зазначив перший заступник головий Вінницької ОДА Андрій Гижко.

Негода не лише пошкодила покрівлю та вікна будинків вінничан, а ще й завдала шкоди дорожнім знакам, лініям електропередач, призвела до падіння дерев, руйнування на дорогах та підтоплення у криницях та погребах домоволодінь. За попередніми даними збитки лише за шифер та скло складають 17,5 мільйонів гривень. Постраждалим від негоди районам потрібно була 141 тисяча листків, а тому наразі до допомоги залучають навколишні магазини, торгові точки та  торгівельні мережі, які спеціалізують на продажі будматеріалів.

Андрій Гижко  також  звернувся до громадян, які мають непотрібний шифер, адже цей будматеріал можна використати для проведення оперативних ремонтних робіт на постраждалій території. Зазначимо, що у Департаменті цивільного захисту населення ОДА цілодобово працює телефон «гарячої лінії» 67-11-37.

Як повідомили Vежі у прес-центрі Головного управління ДС НС у Вінницькій області, протягом вихідних 23-24 вересня основні сили рятувальників були направлені на допомогу населенню ліквідувати наслідки буревію, що розпочався наприкінці минулого тижня.

 Фото – ГУ ДС НС у Вінницькій області