Молочний експеримент: школярі Томашполя щодня випиватимуть по склянці молока і чекають на молокомат із Хельсінкі. ВІДЕО

16:04
Автор: Vежа
Become a Patron!

До соціального проекту, розпочатого на Львівщині долучилися і школярі Вінниччини. У Томашполі  учні вживатимуть щодня по склянці молока, щоб підвищити рівень кальцію в організмі.

Такий соціальний проект – аналог національним програмам здоров’я, які діють у Фінляндії, Чехії, Данії. Перевірити дітей на достатню кількість у їхньому організмі кальцію та підтвердити важливість впровадження подібної програми з вживання молока в українських школах вирішив на початку грудня минулого року «1+1». Нещодавно телеканал оприлюднив результати такого двомісячного експерименту, який розпочався з медичних досліджень показників кальцію в крові та кістках дітей у двох класах двох шкіл: Львова та Томашполя.

  • Саме брак кальцію викликає численні переломи, проблеми із зубами та хребтом, поставою, головним болем, судомами та втомлюваністю, – ідеться в сюжеті.

Так медичне обстеження пройшли учні одного із класів Томашпільської школи. Їх кров перевірили на наявність кальцію. Усі дослідження були зроблені безкоштовно.

  • Я побачив сюжет зі Львівської області, де поставили молокомат, – розповідає голова Томашпільської ОТГ Валерій Немировський. – І я знаю проблему, що в наших дітей мало кальцію в організмі.

Читайте також: Маршрутки Ford, сонячні станції та гастротуризм: чого досягли ОТГ Вінниччини за рік після створення

Якщо львівських школярів перевіряли за допомогою спеціального ультразвукового апарату денситометра, то томашпільських уже – в кріслі стоматолога.  За словами журналістки Галини Сергєєвої, це тому, що такого спецапарату у Вінниці не знайшлося.

Стоматолог, закріплений за школою з 700 учнями, Анатолій Мартинюк відзначає проблему слабкої емалі в дітей.

  • 90% потребує санації, особливо молочні зуби, – каже стоматолог.

У результаті порівняння досліджень з Львова та Томашполя показали, що немає різниці чи діти з великого міста чи невеличкого селища – дефіцит кальцію переважає у всіх.

  • В усіх дітей, крім одного, рівень вітаміну D нижче від норми – на рівні недостатнього вживання, – розповідає журналістка телеканалу про результати досліджень у Томашполі. – У деяких ще й знижений іонізований кальцій, що свідчить і про брак кальцію в депо, тобто кістках і стан дитячих зубів це підтверджує.

Незабаром у Томашпільській школі з’явиться молокомат, який везуть із Хельсінкі – це подарунок від громадської організації.

Спочатку молоко школі доставлятимуть з Іллінецького молокозаводу. Згодом громада забезпечуватиме школу та дитячі садочки ОТГ молоком самостійно. У Томашпільській об’єднаній територіальній громаді уже будують за кошти ЄС молочний кооператив.

  • Молоко з господарств тут пастеризуватимуть, робитимуть кефіри, йогурти і сир, – мовиться в сюжеті.

Відзначимо, що нещодавно прем’єр-міністр Володимир Гройсман пообіцяв владну підтримку тваринництву. Зокрема це стосується виплати компенсацій: 1500 грн допомоги за одну молочну корову отримуватимуть ферми, а домогосподарства – 2500 грн. У планах Уряду також збільшення надоїв на 3-5 тисяч літрів на рік.

Детальніше про “молочну терапію” в українських школах –  у відео:

 

Фото nbp-kiev.com

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.