Люди замість комбайнів, “німецькі зарплати” і “гарантія на мільярд доларів”: як агітував Гриценко у Вінниці. ФОТОРЕПОРТАЖ

14:11
Автор: admin
Become a Patron!

7 листопада з візитом до Вінниці прибув екс-міністр оборони, людина, яка вже заявила про намір балотуватися на посаду Президента України, Анатолій Гриценко.

До журналістів Гриценко вийшов на прес-конференцію в приміщенні готелю “Франція”, де нещодавно давала свій брифінг інша кандидатка Юлія Тимошенко.

На Гриценка прийшло не так багато людей, як на Юлію Володимирівну, попри те, що на противагу “Новому курсу” Тимошенко, Гриценко презентував свою програму “Країна рівних можливостей”.

Забігаючи наперед, зазначимо, що попри неодноразові спроби наших журналістів поставити кандидату хоча би єдине запитання, організатори такої можливості саме для Vежі не надали. У той час, як представники деяких інших медіа мали нагоду поставити Гриценку не одне запитання.

Попри те, що Анатолій Степанович часто намагається відмежуватися від Юлії Тимошенко, риторика щодо багатьох питань в обох кандидатів збігається. Переважно це стосується того, що люблять називати “популізмом”: зарплати, пенсії, ціна на газ, завершення війни, ринок землі тощо.

Німецькі зарплати, відмова від МВФ і дешевий газ

Пріоритетним завданням економічного блоку своєї діяльності Гриценко вважає підняття зарплат і пенсій для населення. “Спочатку ми піднімемо їх до рівня Польщі, потім Чехії, потім – Німеччини”, – обіцяє кандидат в Президенти, щоправда не уточнюючи, за рахунок чого вдасться досягнути таких покращень. При цьому ж Гриценко зазначає, що ціна на газ має бути знижена щонайменше на третину. В цьому випадку – завдяки газу власного видобутку, розвідок нових родовищ та створення нових свердловин. У цьому ж контексті виникає питання і співпраці з МВФ, адже саме від цієї структури виходила вимога підняти тарифи на газ для населення в Україні. На це політик також має відповідь: “Подякувати за співпрацю МВФ і більше не починати таку співпрацю знову”, – говорить кандидат в Президенти. Водночас кошти для економіки Гриценко планує брати за рахунок внутрішніх інвестицій великого бізнесу. “Але не олігархів: з олігархами я не буду мати нічого спільного”, – підкреслює Гриценко.

Одним з головних викликів для країни Анатолій Степанович вважає і масову еміграцію українців за кордон. “Вже проблема знайти медсестру чи лікаря на Вінниччині, їх просто немає. Розвиток ситуації скоро призведе до того, що буде байдуже, хто в нас буде президентом чи прем’єр-міністром – не буде ким керувати”.

Вирішувати цю проблему планується, вочевидь, за рахунок тих самих “німецьких зарплат”, а також детінізації економіки: за словами Гриценка лише на митниці розкрадається понад 4 мільярди доларів на рік.

 

Війна, мир і Волкер

Відповідаючи на запитання про вирішення конфлікту на Донбасі та в Криму, Гриценко торкнувся лише першої частини. Так, за його словами він вже бере участь в “непублічній міжнародній робочій групі” з врегулювання конфлікту на Донбасі, до якої входять представники США, Європи та “адекватні представники Росії”.

 – Ми вже маємо готовий план з врегулювання. Він полягає у вилученні зброї, закриття кордонів, розмінування та низки екологічних заходів, зокрема що стосується шахт, де раніше здійснювалися підземні ядерні вибухи, а тепер вони затоплені і небезпечні речовини виходять на поверхню, – говорить Гриценко.

Анталоій Степанович стверджує, що мав розмову з цього приводу з Куртом Волкером і той зазначив, що такий мирний план може бути реалізований лише після двох наступних виборчих кампаній в Україні – президентської та парламентської.  Кінцева мета такого плану – повернення під юстицію України всієї окупованої території.

 

Мораторій на “базар землі” і “перекувати комбайни на орала”

Попри останні рішення міжнародних судів, які визнали право українців купувати та продавати землю, Гриценко вважає, що відкривати земельний ринок в Україні зарано.

– Бо це буде не ринок, це буде безбашенний базар, – говорить кандидат в Президенти.

Гриценко вважає, що в середнього та навіть крупного аграрного бізнесу зараз немає достатньо обігових коштів, аби купувати землю та обробляти її. “Ми зараз всі декапіталізовані: робочі руки нічого не коштують, креативні мізки – теж нічого не коштують, так само нерухомість. Коли країна не буде в боргах, коли буде стабільна гривня – тоді ми зможемо перейти до ринку землі”, – вважає Гриценко.

На його думку, можливість “скупити землю” зараз є лише в олігархів і “ми всі знаємо їх по прізвищах”. Гриценко стверджує, що не допустить олігархів не лише до медіа, але й до села.

Водночас кандидат в Президенти погоджується з Юлією Тимошенко в тому, що не варто з країни вивозити зерно за кордон. “Ми маємо займатися його переробкою тут, створювати додану вартість в країні”. І пішов ще далі: на його думку, потрібно створювати умови, аби в сільському господарстві було залучено якомога більше робочих рук, замість техніки:

– Щоб землю не дорогими комбайнами обробляли, а щоб на землі працювали люди і мали можливість жити і розвиватися.

 

Луценко і Гандзюк

Коментуючи ситуацію з відставкою Генпрокурора Луценка, Гриценко сказав, що ця тема його мало цікавить, однак зазначив, що в подібних випадках потрібно “не імітувати відставку, а йти у відставку”.

– Мене більше турбує, що держава не виконує свої базові функції: забезпечення справедливості та безпеки громадян. Коли немає справедливості – немає держави. Людина зараз не може себе захистити ніде, ні на вулиці, ні в суді. Тому ми й маємо сплеск насильства по горизонталі – перестрілки, застосування гранат і гранатометів і тому подібне.

Коментуючи справу Гандзюк, Гриценко зазначив, що наразі в нього немає впевненості щодо можливості суду над замовниками вбивства активістки. Однією з причин такої ситуації Гриценко вважає залученість силовиків до економічних процесів:

– Силовики мають бути поза економічними процесами, а виконувати свої прямі функції. Тоді в нас не будуть підривати Шеремета чи Шаповала, обливати кислотою активістів чи розстрілювати їх на вулиці, – запевняє п. Анатолій.

 

“За Януковича такого не було!”: про свободу слова

Дещо здивував Гриценко власною позицією щодо стану свободи слова в Україні, зокрема тезою про те, що “за Януковича” в багатьох аспектах цього питання “було краще”.

– Хто з вас мене бачив за останні чотири роки на каналах “Інтер”, ТРК “Україна”, на “плюсах”, “П’ятому”, СТБ, “Новому”? Вже і “112” відключили. Такого не було при бандитському режимі Януковича! Я за “Саші Стоматолога” (син Віктора Януковича Олександр – ред.) мав доступ до всіх студій! – майже емоційно сказав Гриценко, який переважно лишається аж надто спокійним на прес-конференціях.

За словами політика, “свободи слова в Україні немає. Точніше вона є, але дуже обмежена, така “лоскутна”. Гриценко зазначив, що в останні місяці на нього та його родину “вилилося купа бруду”, і подякував тим журналістам, які, за його словами, не публікують подібні матеріали навіть за грошову винагороду.

– Замовник цього всього проти мене – Петро Олексійович Порошенко, – двічі повторив Анатолій Степанович

 

Про шанси стати Президентом і мільярд доларів

Гриценко запевняє, що всі кроки, спрямовані на об’єднання різних політичних сил перед виборами будуть підтримуватися.

– Ось вчора я зустрічався з Віктором Чумаком, позавчора – з Романом Безсмертним, в понеділок – з Андрієм Садовим. Об’єднання – це правильний шлях, – вважає Гриценко.

Також кандидат заявив, що попри чутки Віктор Балога не буде очолювати його виборчий штаб, а варіант союзу з Юлією Тимошенко не розглядається, адже “вона заявила, що йде самостійно і ні з ким не буде об’єднуватися”.

– Ми не будемо витрачати час на критику інших, наша кампанія буде позитивною. Ми чітко знаємо, що в другому турі перемагаємо всіх. Просто всіх. Це знає і Тимошенко і Порошенко, – запевнив Гриценко та закликав виборців орієнтуватися на дані лише тих соціологічних служб, “які мають історію”.

“У мене була розмова з двома серйозними підприємцями, вони мені кажуть: ми Вас підтримуємо, але в нас є один тест. Ось перед вами поклали мільярд доларів, щоб Ви відмовилися від своїх переконань. Як ви поступите?

Я гарантую 100% що не візьму цей мільярд. Мене мільярд доларів ніколи не цікавив”

Читайте також: “Зубожіння”, обтяжене “експериментами над народом”: тези Тимошенко у Вінниці

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.