Електронне звучання та Нік Кейв як метафора на відкладені плани: яким був перший день благодійного “ON AIR” у Вінниці. ФОТОРЕПОРТАЖ

22:00
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці сьогодні, 15 липня, стартував перший день благодійного вікенду “ON AIR”, під час якого організатори події збирали на потреби “MODULE SQUAD”, митців, які вже понад рік боронять нашу країну. Загалом, програма передбачала виступи “пулу” виконавців електронної музики музичного лейблу “Dnipropop”. І загальній, дещо “андеграундній”, атмосфері відповідала і локація – бункер заводу “Кристал”. 

– “Module Squad” – це умовна назва усіх друзів музичного лейблу Dnipropop у лавах ЗСУ, які боронять нашу країну в різних підрозділах від Нацгвардії до Морпіхів. Всього більше 20 воїнів. Ми як дружня спільнота намагаємося допомагати їм усім швидко реагуючи на їх запити, – зазначали організатори події.

Загалом, для двох днів створили, фактично, дві сцени: нижню, в приміщенні бункеру, де виступають митці сьогодні, та верхню, яку саме почали монтувати для завтрашніх виконавців.

Так, відкрив “нижню сцену” сьогодні “Evgen Ice” зі своїм діджей-сетом.

 

 

 

Наступними виступали спеціальні гості першого дня “ON AIR” Антон Слєпаков та Андрій Соколов з проєктом “WARнякання”. Відразу після виступу ми поспілкувались з Антоном щодо розвитку його проєкту за рік, адже саме в липні минулого року була презентація “WARнякання” у Вінниці.

“WARнякання” – це такий собі щоденник війни, що тривалий час формувався в процесі і, як зазначав Слєпаков минулого року, його творці навіть самі не знали, як він закінчиться. Кожен його трек – рефлексія на певну емоцію, подію чи символ періоду повномасштабної війни. Проєкт створювався протягом понад року і наразі, каже Антон, майже сформувався. Таким чином, зазначає митець, “перший сезон “WARнякання”” можна вважати майже завершеним.

Читайте також: Проєкт про війну, що створюється в реальному часі: у Вінниці в рамках благодійного концерту презентували “WARнякання”. ФОТО

Довідково: Антон Слєпаков – фронтмен українського гурту “Вагоновожаті” та колишній фронтмен гурту “И Друг Мой Грузовик”. “Вагоновожаті” були утворені в 2013 році ним спільно з гітаристом Валентином Панютою. Хоча перші альбоми гурту були переважно російськомовні, третій альбом гурту, “Вогнепальне”, випущений в 2021 році, було записано повністю українською. Проєкт “WARнякання” також повністю україномовний. Ознайомитися з частиною треків проєкту можна, зокрема, за ЦИМ посиланням.

Кажучи про символізм треків, можна відзначити концентрацію митця на нібито буденних речах реальності, які після початку війни набули особливого сенсу. Наприклад, трек “Зв’язка ключів” передає глибину порожнечі від втрати дому: спочатку першого в 2014 році, а потім другого – в 2022. Але люди, які втратили свої домівки, все одно продовжують зберігати ці зв’язки ключів, сподіваючись колись повернутись до рідної домівки.

Інший трек, що був записаний “на зорі” проєкту, – Нік Кейв. Ім’я відомого австралійського виконавця використовується в якості метафори відкладених через війну планів. І на то є причина.

– Нік Кейв мав виступати влітку минулого року в “Палаці Спорту” в Києві. У когось однозначно були якісь плани до війни: відпустка, подорожі, поїздка, квитки на того ж Кейва і не тільки. Росіяни своїм вторгненням все скасували. Тому це метафора про те, що обов’язково все відбудеться, але треба докласти чималих зусиль, щоб здобути Перемогу та дочекатись здійснення планів, – каже виконавець.

Говорячи ж про розвиток “WARнякання”, митець зазначив – програма стала довшою на половину.

– Тоді, я пам’ятаю, в нас не було навіть годинної програми. А зараз – десь до півтори години, можливо. Якщо міряти платівками, то це, так би мовити, подвійний LP. І, в принципі, ця формула, що ми робимо альбом в реальному часі, мені здається, зараз досягла якоїсь фінальної лінії. І ми зрозуміли, що цей сезон, принаймні, маємо закінчити. Завтра в Дніпрі ми збираємось фіналізувати записом цей процес, і вже відпустимо його у вільне плавання. І далі будемо дивитись по ситуації, що буде писатись, які треки, які програми. Але саме от, якщо так можна сказати, перший сезон “WARнякання” підійшов до кінця. Звичайно, кожен місяць, кожен квартал, можливо, якийсь період – був, по-перше, і зафіксований, і задокументований. Навіть в плані фіксації емоцій – це дуже важливий для мене проєкт. Ми живемо в такому часі, коли ці півтора роки “просвистіли” майже як один місяць. Принаймні, в мене таке відчуття. І дуже важливо, що все це вже зафіксовано: кожна подія, деокупації тощо. Ми за цей рік проїхали чотири тури по Україні, один європейський, і в кожному місті була маса спілкування, обмін емоціями, досвідом – і це все мало певний терапевтичний ефект. В кожній з цих подорожей щось писалося, і всюди робили якісь прем’єри, робили якісь нотатки, – підсумовує Антон.

Наступними, після “WARнякання”, свої сети відіграли “maxandruh” та “Monotonne”. Перший, за словами знавців жанру, поєднує в своїй музиці елементи IDM, ambient, breakbeat, breakcore та української пісенної спадщини. Звучання включає живі інструменти (гобой, англійський ріжок, акустичні барабани, перкусія, гітари, звуки предметів побуту), а також цифрові та аналогові синтезатори та драм-машини. Звучання ж другого проєкту балансує між тріп-хопом та техно-амбієнтом у темному звуковому забарвленні. Також з сольним проєктом “Walakos” виступив Андрій Соколов, який створює “WARнякання” спільно з Антоном Слєпаковим.

“Закривав” концертну програму першого дня “SHIP HER SON” – постіндастріальний аудіовізуальний проєкт, створений у Львові дизайнером Антоном Шиферсоном.

 

 

Ціни на квитки на дводенний благодійний вікенд від сьогодні та на вході:

– один день – 350 грн;
– абонемент – 600 грн.

Вхід для військовослужбовців ЗСУ безкоштовний, для ВПО — 50%. Квитки можна придбати ТУТ.

– Зверніть увагу, вхід за списком! Квитки після оплати не приходять. На вході потрібно буде сказати своє ім’я/електронну пошту або пред’явити квитанцію. Вхід для військовослужбовців ЗСУ безкоштовний, для ВПО — 50%, – підкреслюють організатори вікенду.

Завтра ж вже збиратимуть для волонтерського осередку “Medicine for Ukraine” у Вінниці, що від початку повномасштабного вторгнення регулярно займається закриттям запитів військових. Відомо, що за конкретними запитами фонд формує відправлення рюкзаків бойового медика, аптечок, ампульниць, турнікетів, бандажів, бинтів, оклюзійних наліпок та іншого. Відрізнятиметься і “пул” виконавців – гратимуть чимало вінницьких колективів – та стиль звучання – на другий день “ON AIR” заплановано наповнення різножанровою інструментальною, і не тільки, музикою.

Підтримати збори можна за посиланням ТУТ або за номером карти: 5375 4112 0713 7840.

Яким був мистецький “Арт Пікнік”, що тривав з 12:30 до 17:00 сьогодні, читайте ТУТ. Повна програма дводенного вікенду – ТУТ.

Фото – Євгена Симоненка та автора

Читайте також: З майстер-класами та художніми акціями: яким був перший день “Арт Пікніка” на благодійному вікенді у Вінниці. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Концерти, барахолка та два збори: опублікували повну програму благодійного “ON AIR” на цих вихідних

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.