З майстер-класами та художніми акціями: яким був перший день “Арт Пікніка” на благодійному вікенді у Вінниці. ФОТОРЕПОРТАЖ

18:33
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці на території бункеру заводу “Кристал” (вул. 600-річчя, 21) стартував дводенний благодійний вікенд “ON AIR”, протягом якого планується закрити два збори. Подія розпочалась з мистецького “Арт Пікніка”, вхід на який безкоштовний. Тут було організовано безліч активностей як для дорослих, так і для дітей. 

Розпочався мистецький “пікнік” близько 12:30 та тривав до 17:00, до початку концертної програми. В програмі “пікніка”: кілька майстер-класів, мистецька барахолка, “магічні фокуси” та різноманітні мистецькі ініціативи. “На поверхні” музичний супровід акціям організував діджей Дмитро Хоменко. Тут же почали зводити сцену для другого дня вікенду, в перший же день вся концертна програма передбачена в самому бункері.

Варто відзначити, що значна частина денної програми відбувається на подвір’ї бункеру, просто неба. Тож варто мати з собою головні убори, адже сонце припікає.

 

 

 

 

Так, за словами співорганізаторки вікенду Олександри Венславовської, загалом на “Арт Пікнік” зареєструвалось 400 людей станом на вчора. Лише за перші години після старту реєстрації вже митцям надійшло понад 60 заявок, що, за словами Олександри, свідчить про високий попит таких ініціатив серед вінничан та гостей міста.

– Такого не було ніколи за час організацій подій, які оголошувались в соцмережах з формою для реєстрації. Очевидно, що такі речі потрібні людям, попри те, що ми живемо в такому “пограничному” інформаційному просторі, коли з одного боку йде війна, а з іншого – життя триває. До нас сьогодні приїхала “делегація” з Райгорода – автобус, в якому приїхали 30 учасників – і діти, і дорослі. Це дуже приємно. І вони зробили такі “лоскуточки”, на яких написали свої побажання для захисників. Ми ці тканинки передамо разом з дніпрянами митцям, які воюють на передовій, – каже Венславовська.

Так одна з перших ініціатив, яка тривала на локації – це було малювання на полотнах, до якого долучились чимало художників різного віку – від найменших до дорослих митців. Ця акція, за словами Олександри, більше планувалась як можливість людям виплеснути енергію, і подальша доля створених картин наразі невідома. Зрештою, попереду ще один день, на якому люди теж творитимуть нові картини.

 

 

 

– Можливо, це буде виставка в “ПІЧі”, можливо, це буде аукціон, як робив колись Алан Меєр. Тоді картини, намальовані у Вінниці, були продані на благодійному аукціоні в Берліні. Попереду ще один день, і ми побачимо, яка кількість полотен буде “на виході”, – каже організаторка “Пікніка” та самого “ON AIR”. 

Нагадаємо, торік у травні німецький живописець Алан Меєр спільно з ГО “Плай” влаштували незвичайну мистецьку акцію – на Європейській площі було розміщено з десяток полотен, які пропонувалося розмалювати всім охочим. Згодом ці картини (та інші картини в межах проєкту) виставили на благодійному аукціоні в Берліні, а виручені кошти направляли на підтримку української армії та України загалом.

Серед тих, хто долучився до візуальної програми, – вінницький художник Олександр Никитюк. Разом з художницею Олександрою Любаско митець створив, фактично, емблему вікенду “ON AIR” у небесних кольорах.

– Ми вибрали саме такий колір, як символ неба. Якщо спитати когось, що бажають одне одному на якісь свята люди, то раніше бажали здоров’я, грошей, кар’єрного зростання, а зараз, в першу чергу, – мирного неба. І ми взяли це перше бажання українців та втручаємось кругом зі своїм небесним кольором, – каже художник. 

Крім того, художниця Наталія Сома зробила свій проєкт “Там, де дім”. В якості символу дому вона намалювала білизну, що висихає на сонці. Ця білизна ніби є маркером дому, де живуть люди. Загалом, йдеться про проєкт візуальної програми “SKY“, яку створили низка місцевих митців та залучили до нього учасників “Арт Пікніка”.

Ще один мистецький проєкт денної програми вікенду – малювання акрилом на платівках. Створені об’єкти учасники акції заберуть собі додому.

 

 

 

 

 

Загалом, денна програма вікенду передбачає й чимало майстер-класів. Це й майстер-клас ліпки з глини, й презентація та майстер-клас із написання шрифтом “Рутенія”, й створення фотоапаратів з підручних засобів. Переважно – бляшаних банок. Цей майстер-клас організували митці з фотоспільноти “шуМить”, яку заснували у Вінниці минулоріч Олексій та Ксенія. Спільнота розпочала свій шлях з фотопрогулянок, але згодом це все переросло в ціле ком’юніті з низкою проєктів.

– Зібрались спочатку на такий формат як “Film Photo Walk”, тобто, ми зібрали однодумців, які хотіли познімати на плівку (хтось це спробував уперше, хтось – вже мав досвід). Зібрались, розпочали фотопрогулянку, відзняли плівку на 10 кадрів за годину, і проявили. Окрім фотопрогулянок, яких в нас було вже дев’ять, в нас ще були “Photo Talk”, тобто обговорення фотографій, майстер-класи, – каже Олексій. 

 

 

 

Також майстер фотографії розповідав про сам метод створення “пінхол”-фото.

– Якщо взяти першу фотографію в історії, створену Жозефом Ньєпсом (йдеться про фото “Вид з вікна”, перше вдале фото, створене в 1826 році – авт.), то це, по суті, і є “пінхол”-фотографія. Там є коробка (камера), і в цій камері замість об’єктиву був маленький отвір. Тобто, “пінхол” – це камера без об’єктиву, камера з отвором замість об’єктиву. І цією камерою може бути будь-що. Будь-яке приміщення, будь-який об’єкт: коробка, банка, тролейбус, це може бути ангар для літака навіть. Тобто, це камера з будь-чого. Але в цій камері має бути отвір, – каже Олексій. 

“Вид з вікна” Жозефа Ньєпса (фото з Вікіпедії)

– І загалом технологія ґрунтується на базовій технології камери-обскури, що була відома ще за часів Леонардно да Вінчі, коли художники використовували отвір в стіні, щоб переносити зображення. По суті, воно теж проєктувалося на якесь полотно, і їм не треба було це вимірювати це олівцем чи на око, вони могли перенести це й зробити ескіз. Потім, коли з’явились вже дослідники фотоматеріалів, коли почали експериментувати з різними речовинами, то вже можна було так само за допомогою цієї технології поставити якусь пластину, чи папір, чи скло, і за допомогою світлочутливого матеріалу цю картину переносили вже на якусь площину, – додає Ксенія. 

– Так і винайшли перші фотоапарати. Наприклад, для першої фотографії використовували асфальтний лак, вже потім навчились робити зображення на срібних пластинах, згодом – на склі та за допомогою емульсії. Ми на майстер-класах знімали на світлочутливий папір, там емульсія містить срібло. І в нас виходять інвертовані, тобто негативні, зображення. Як взагалі з’явилась перша камера-обскура. Була темна кімната, в стіні якої зробили отвір і побачили, що на стіні навпроти виникає перевернуте зображення того, що назовні. Згодом об’єми такої камери зменшували, і художники вже почали використовувати для замальовок такі камери. Але там вже було не полотно, а якесь матове скло. Потім з’явились світлочутливі матеріали, пластини, плівка. Якщо брати фотопапір, то він світлий, але в шарі емульсії міститься срібло, яке є світлочутливим. І коли світло потрапляє на срібло, воно темніє, і таким чином виникає зображення, – підсумовує Олексій. .

Загалом, наступна їхня фотопрогулянка планується в серпні. За анонсами можна слідкувати на сторінці спільноти в Instagram.

Крім того, на території “пікніка” протягом двох днів діє мистецька барахолка, яка складається з двох частин. На одній презентовано бюджетні речі від 10 гривень, які приносили люди на барахолку в артпростір “ПІЧ” ще в березні. Кошти з продажу цих товарів спрямують для фонду “Medicine for Ukraine”, що займається медичним забезпеченням військових (до слова, завтра, під час другого дня благодійного вікенду, збиратимуть саме на потреби цього фонду). На другій частині барахолки презентовано речі з мистецької крамнички “ПІЧі”.

 

 

 

 

 

 

– З мистецької крамнички певний відсоток йде нам, як організаторам, а більша частина – самим митцям. Загалом, презентовано понад 50 одиниць товарів: картини, свічки, вироби з глини, одяг, різноманітні прикраси, листівки тощо. Асортимент дуже великий, – коментує співорганізаторка барахолки Інна Сивак. 

Також для відвідувачів організував програму “магічних фокусів” Максим Павловський, і вона отримала чималу популярність серед найменших учасників мистецького “пікніка”.

 

 

 

Також на локаціях благодійного вікенду були презентовані плакати, створені об’єднанням “MON” в процесі творчих досліджень, деякі з них було сформовано ще минулоріч.

 

 

“Арт Пікнік” триватиме і завтра. Вхід на нього безкоштовний, але за попередньою реєстрацією ТУТ. А вже о 17:00 розпочалась концертна програма першого дня “ON AIR”. Сьогодні передбачено виступи артистів електронної сцени “Dnipropop”. Митці збирають на закриття актуальних військових потреб “MODULE SQUAD”, митців, які понад рік успішно вирішують питання спільної безпеки українців на складній степовій ділянці.

– Module Squad – це умовна назва усіх друзів музичного лейблу Dnipropop у лавах ЗСУ, які боронять нашу країну в різних підрозділах від Нацгвардії до Морпіхів. Всього більше 20 воїнів. Ми як дружня спільнота намагаємося допомагати їм усім швидко реагуючи на їх запити, – вказували в “ПІЧі”.

Ціни від сьогодні та на вході:

– один день – 350 грн;
– абонемент – 600 грн.

Вхід для військовослужбовців ЗСУ безкоштовний, для ВПО — 50%. Квитки можна придбати ТУТ.

– Зверніть увагу, вхід за списком! Квитки після оплати не приходять. На вході потрібно буде сказати своє ім’я/електронну пошту або пред’явити квитанцію. Вхід для військовослужбовців ЗСУ безкоштовний, для ВПО — 50%, – підкреслюють в “ПІЧі”.

З повною програмою вікенду можна ознайомитися ТУТ.

Фото – Євгена Симоненка

Читайте також: Концерти, барахолка та два збори: опублікували повну програму благодійного “ON AIR” на цих вихідних

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.