Депутати Вінницької облради звернулись до Президента щодо невідкладної ратифікації Стамбульської конвенції

14:29
Автор: Vежа
Become a Patron!

Депутати Вінницької обласної ради звернулись до Президента України щодо невідкладної ратифікації Стамбульської Конвенції. Це Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству.

Це звернення депутати ухвалили на черговій 15 сесії 8 скликання, яка відбулася 24 грудня. На сайті Вінницької обласної ради зазначили, що Україна безпосередньо долучилася до розробки Стамбульської Конвенції, стала 17-ю державою, яка її підписала (це сталося ще 7 листопада 2011 року), однак досі не ратифікувала цей документ (ратифікація процес надання юридичної сили – авт).

У повідомленні йдеться, що Конвенцією пропонується комплексний підхід до запобігання і протидії насильству стосовно жінок, зокрема:

– заходи запобігання та захисту осіб, які постраждали від насильства,
– розслідування випадків насильства на належному рівні,
– кримінальне переслідування і засудження винних за вчинення такого насильства,
– запроваджується дієвий механізм надання допомоги та захисту постраждалим особам.

Фото – vinrada.gov.ua

У вінницькій облраді зазначили, що у квітні 2021 року Міністерство соціальної політики України направило в Міністерство закордонних справ України доопрацьований проєкт закону про ратифікацію Стамбульської конвенції, та МЗС передало проєкт на розгляд Президентові України.

– Проте, станом на кінець 2021 року Конвенція Україною досі не ратифікована, – йдеться у зверненні депутатів Вінницької обласної ради.

– Стамбульська конвенція – це міжнародний стандарт захисту жінок від усіх форм насильства, включаючи домашнє насильство. На сьогодні є найбільш всеосяжною міжнародною угодою у цій сфері, що використовується як основа для дій багатьох країн Європи та за її межами. Визначені Конвенцією механізми та інституції захисту постраждалих від домашнього насильства потребують негайної імплементації у вітчизняне чинне законодавство з огляду на ситуацію щодо захисту прав і свобод жінок, яка склалась в Україні. Так, відповідно до офіційної статистики кожна п’ятка жінка в Україні страждає від насилля. Експерти ж говорять про, принаймні, в чотири рази вищі показники і наголошують, що з кожним днем проблема насилля у сім’ї загострюються, а кількість випадків насилля над жінками постійно і суттєво, що особливо важливо, збільшується. Причинами складної ситуації з насиллям щодо жінок називаються продовження військових дій на Сході країни та карантин, пов’язаний із COVID-19. Вказані обставини загострили проблему та унаочнили прогалини в системі протидії домашньому насильству.

30 листопада 2021 р. Акція під Офісом президента, учасники якої вимагали ратифікувати Стамбульську конвенцію проти насильства. Фото: Герман Крігер/Watchers.Media

Ратифікація Стамбульської конвенції, як зазначається у зверненні депутатів Вінницької обласної ради, стане виконанням зобов’язань, які Україна дала як країна, що рухається до Європи.

Зазначимо, що наразі триває збір підписів під електронною петицією на сайті Президента: “Закликаємо Президента України внести законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції (Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами) до Верховної Ради України”.

Наразі вона набрала 11037 голосів з 25000 необхідних. Підписати петицію можна за ЦИМ посиланням ще протягом 62 днів.

Повідомляється, що на цій же сесії депутати обласної ради затвердили обласну Програму підтримки сім’ї, запобігання домашньому насильству, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, запобігання торгівлі людьми на період до 2026 року. З текстом документу можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.

Фото – vinrada.gov.ua
Ілюстративне фото – Герман Крігер/Watchers.Media

Читайте також: Світлана Дубина: «У домашньому насильстві родичів немає»

Читайте також: “А що люди скажуть?”: як у Вінниці намагаються протидіяти домашньому насильству

Читайте також: З початку року до поліції області надійшло майже 12 тисяч повідомлень про домашнє насильство

Читайте також: «Червона лавка»: у Вінниці реалізували проєкт з протидії домашньому насильству. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.