«Червона лавка»: у Вінниці реалізували проєкт з протидії домашньому насильству. ФОТОРЕПОРТАЖ

17:25
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Сьогодні, 10 грудня, Вінниця приєдналась до міжнародного проєкту з протидії домашньому насильству. На проспекті Космонавтів встановили яскраво-червону лавку, на якій десятьма мовами написано «Ні насильству», а також встановлено табличку з інформацією куди звертатись, якщо потребуєте допомоги.

Ця червона лавка доволі виділяється серед решти вуличних меблів і саме в цьому суть – привертати увагу.

До того ж, як розповів Ярослав Геращенко з Центру розвитку «Пангея Ультіма», червоний колір символізує палку пристрасть, яка може з часом перейти у насильство.

– Ця ініціатива, «Червона лавка», почалась в Італії й колір символізує, як пристрасть може перейти в насильство – ніби кров. В Італії теж є значна проблема з домашнім насильством, там у них багато таких лавок, які мають не лише символічне значення, але й інформаційну мету, тому що на них розміщено підказки, куди звертатися за потреби.

 

До речі, Вінниця стала першим містом в Україні, що приєдналось до міжнародного проєкту «Червона лавка». Крім Італії, цей проєкт також реалізовано у деяких містах Австралії та Бразилії.

*Panchina Rossa (з італ. Червона лавка) — ініціатива, народжена у 2014 році художником Карімом Шеріфом у співпраці з асоціацією Acmos та муніципалітетом Туріну, має на меті заохотити установи встановити червону лавку на своїх територіях як національний та міжнародний символ підвищення обізнаності про явище чоловічого насильства щодо жінок.

Раніше VежА спілкувалась з ініціатором проєкту у Вінниці – волонтером з Італії Маттео Радаеллі. Він перебував тут рік, але й повернувшись додому не облишив цю ідею та написав листа до Вінницької міської ради, аби проект все ж реалізували.

Детальніше про це у нашому матеріалі:

Червона лавка проти насильства: як впровадити італійський досвід у Вінниці

У Вінниці підписано меморандум про співпрацю з Фондом ООН у галузі народонаселення у напрямку запобіганню домашньому насильству. У межах цього партнерства відбуваються різні заходи. Ось триває акція «16 днів проти гендерно зумовленого насильства» і Фонд її також підтримував. У межах цієї підтримки можна було запропонувати певну свою ініціативу й Вінниця запропонувала ось цю Червону лавку. Фонд придбав саму лавку, а вже міський Центр соціальних служб брав дозвіл на її встановлення, – пояснила Наталя Сергієнко, старша координаторка програми «Міста і громади вільні від домашнього насильства», яку впроваджує Фонд ООН у галузі народонаселення.

Проспект Космонавтів – не випадкова локація для встановлення лавки. По-перше, це жвава територія, де щодня буває чимало містян. По-друге, буквально у декількох метрах від лавки розташовано міський денний центр постраждалим від домашнього насильства – у приміщенні Вишенського відділення «Прозорого офісу».

– Фарбував лавку я, ще руки навіть не відмились, – розповідає керівник денного центру Максим Юрченко. – Маттео написав лист на адресу вінницького міського голови, з проханням підтримати цю ініціативу «Червоної лавки». Ми також підтримали його звернення, оскільки це інформування населення про те, куди можна звернутися за потреби. У нашій країні, на жаль, про цю проблему недостатньо говорять, це ніби табу. Нам погодили встановлення лавки, але у нас було мало часу на підготовку, оскільки ми хотіли втілити цей проєкт у межах акції «16 днів проти насильства» й сьогодні останній день.

– Сподіваюсь, що й надалі ми будемо встановлювати такі інформаційні локації у Вінниці, щоб люди бачили, куди можуть звернутися, – додав Максим Юрченко.

Куди звертатись

«Кожна п’ята жінка в Україні страждає від різних форм насильства», – йдеться на інформаційній табличці. Також на ній є телефони гарячих ліній та адреси закладів, які можуть надати необхідну допомогу.

Фото Зорини Гаджук

Читайте також: Червона лавка проти насильства: як впровадити італійський досвід у Вінниці. ФОТО

Читайте також: “Кожна сім’я — маленька трагедія”: як у вінницькому кризовому центрі допомагають родинам налагодити життя. ФОТО

Читайте також: Неказкове життя: кризовий центр «Дім мама» потребує допомоги

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.