“Безкомпромісний “Сталін”: суші-бар у Вінниці спровокував скандал назвою страви в меню

16:36
Автор: Vежа
Become a Patron!

Один з вінницьких суші-барів спровокував скандал назвою страви в меню. Свою нову страву вони назвали “Сталін”, додавши, що він – “потужний, величний та безкомпромісний”.

Реклама страви з такою назвою викликала обурення не лише у Вінниці, але й у користувачів соцмереж по всій країні. У коментарях до допису люди нагадували власникам суші-бару, що Сталін винен у загибелі мільйонів людей, організувавши геноцид та Голодомор на території України. За короткий час сторінка суші-бару на фейсбук перестала працювати, вочевидь у зв’язку з численними скаргами користувачів.

Адміністрація закладу довго не реагувала на коментарі вінничан. Проте зрештою видалила провокаційну рекламу та вибачилася, пояснивши, що обираючи назву страви під словом “Сталін” мали на увазі не диктатора, а “кольорову гаму страви – червоний і чорний кольори”.

Зазначимо, що цей суші-бар відкрився у Вінниці нещодавно, і їхні роли “Сталін” стали другою позицією з меню, про які заклад повідомив на своїх сторінках Фейсбук та Інстаграмі. Це сталося у вівторок, 22 вересня.

– Потужний, безкомпромісний, величний і це все про роли “Сталін”! Наш авторський витвір, який не залишить тебе байдужим, – йшлося у дописі “Darkside_sushihub”.

Шквал критики й обурення, які посипалися на заклад після цього у соціальних мережах, змусили адміністрацію вибачитися і перейменувати рол. Відучора, 24 вересня, фейсбук-сторінка закладу недоступна, але в інстаграм-акаунті заклад відредагував попередній допис, змінивши назву ролу “Сталін” на “Darkside”, а також зробив нову публікацію, у якій вибачився за попередню назву.

– Всем Добрый день і Всім Доброго дня! [далі – текст російською, тому перекладаємо зі збереженням пунктуації – авт.] У зв’язку з останніми новинами ми гадаємо варто обговорити цю ситуацію. Вчора і до сьогодні на нашу адресу не перестають летіти погрози про фізичну, насильницьку та інші розправи з власниками Dark Side. Шквал таких емоцій спричинив рол під назвою “Сталін”! Ті хто пише нам критику й інші “побажання” Ви маєте на це абсолютне стовідсоткове й адекватне право! Але назва ролу не мала того підтексту, про який зараз йдеться. У визначенні назви фігурувала Кольорова Гама! Червоний і Чорний! Це не ім’я! не Прізвище! Це не пов’язано Ніяк ні з репресіями, ні розстрілами, ні з диктатурою та іншим! Висловлюємо найщиріші Вибачення Тим кого це образило !!! Ми люди мирні й ні про який чорний піар не йшлося! Назву змінено, жодних посилань, жодних підтекстів, ми з вами чесні на всі 100%. Єдиний посил який ми несемо у світ це Любов, Любов до смачної їжі! І всім бажаємо любові та Миру! – йдеться у дописі “Darkside_sushihub”.

Крім цього в особистих повідомленнях одній з вінничанок зі сторінки закладу відповіли (вже українською), що перед тим, як обирати назву, вони справді не подумали, і тепер їм дуже за це прикро. Також зазначається, що не усі сприйняли вибачення закладу (погрози продовжилися), але пори все, там сподіваються на розуміння.

Йосип Сталін – радянський військовий та політичний діяч, який перебуваючи на постах генерального секретаря Комуністичної партії Радянського Союзу (1922–1953) та голови уряду (1941–1953), встановив у СРСР однопартійну тоталітарну систему та став фактично одноосібним диктатором.
_
В резолюції ОБСЄ зазначено, що Європа “зазнала два потужних тоталітарних режими, нацистський та сталінський, які принесли геноцид, порушення прав та свобод людини, воєнні злочини та злочини проти людства”.
_
У січні 2010 року Київський Апеляційний суд визнав ряд керівників ВКП(б) та Радянської держави, і серед інших — Сталіна, злочинцями, винними в організації геноциду 1932-1933 років на території України
_
У квітні 2010 року ПАРЕ ухвалила постанову, згідно з якою злочинна політика сталінського режиму, яка призвела до мільйонів невинних жертв, є злочином проти людяності. Рада відкидає будь-які спроби виправдати цю смертоносну політику, та нагадує, що право на життя є невід’ємним (джерело – uk.wikipedia.org).

Фото – з соціальних мереж
Ілюстративне фото – cont.ws

Читайте також: Імператриці більше немає: у Вінниці націоналісти “дерусифікували” новий ресторан. ФОТО, ВІДЕО

Читайте також: Фаст-фуд у центрі Вінниці змінив провокаційну назву під тиском громадськості. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.