Імператриці більше немає: у Вінниці націоналісти “дерусифікували” новий ресторан. ФОТО, ВІДЕО

19:35
Автор: Vежа
Become a Patron!

Оновлено: 25 Травня 2018, в 12:35

Не минуло і доби після нашої публікації про появу у Вінниці нового закладу громадського харчування з російсько-імперським меню, патріотично налаштовані вінничани змусили ресторан переглянути свою позицію. 

Нагадаємо, що в новому ресторані в центрі міста виявилося російськомовне меню з назвами страв, котрі нагадують епоху Російської Імперії на кшталт «Завтрак Екатерины ІІ», «Любимое блюдо Екатерины ІІ на обед», «Любимое блюдо Николая ІІ» тощо. Це викликало широкий резонанс у мережі: лише під публікацією Vежі на Фейсбук читачі лишили понад сотню, переважно обурливих, коментарів.

Так, близько обіду 23 травня  з Vежею зконтактували представники закладу та повідомили, що їм стало відомо про наміри місцевого осередку “Правого сектору” провести певну акцію стосовно ресторану. Що саме планували робити активісти ПС, адміністрації закладу відомо не було.

Vежа відразу зв’язалася з представниками націоналістичної організації, де нам спочатку спростували, а потім підтвердили цю інформацію. Однак вже за кілька годин командир 24 резервної сотні ДУК ПС, друг “Гесс” повідомив, що вони провели зустріч з представниками закладу та “уклали мирову”.

Суть домовленостей полягала в тому, що ресторан демонтує частину вивіски ресторану з назвою вулиці “Купеческая”, перекладе меню українською мовою та вилучить звідти страви з провокаційними назвами. У присутності наших кореспондентів вивіску демонтував представник ДУК ПС, а з меню справді зникли страви з “імперськими” назвами.

Читайте також: Поїсти на свіжому повітрі: огляд літніх майданчиків центру Вінниці. ФОТО/ГРАФІКА

Як пояснила Vежі директор ресторану Леся Джига, вона – новачок у ресторанному бізнесі та не думала, що такі назви страв викличуть подібний суспільний резонанс:

– У мене і думки не було щось пропагувати чи когось провокувати. Метою було відтворити ті старовинні м’ясні страви, яких у Вінниці більше ніде немає. Щодо назв – напевно, це була помилка, ми вирішили її виправити тож назвемо ці страви якось інакше.

Що стосується вивіски “Купеческая”, директорка зазначила, що вона лишилася від попередніх власників і під час ребрендінгу на неї просто не звернули уваги. А меню обіцяли перекласти українською протягом тижня.

Читайте також: Літні майданчики вінницьких закладів: Центральний парк та вулиця Пирогова. ОГЛЯД

Нагадаємо, що нещодавно у центрі Вінниці з’явився заклад із претензійною назвою “Между булок”. Як з’ясувалося, така назва бере свій початок з Росії, а у багатьох містян викликала зовсім не ресторанні асоціації. Після жвавого обговорення у соцмережах і тиску громадськості, “Между булок” змінили свою назву спочатку на “Burgers”, а за тим – на “Булки”.