Американсько-одеський джаз: у Вінниці стартував 24-й Vinnytsia Jazz Fest. ФОТОРЕПОРТАЖ

13:17
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У суботу, 26 вересня, у Вінниці стартував 24-й щорічний джазовий фестиваль Vinnytsia Jazz Fest. В ресторані в самісінькому центрі міста понад годину звучав джаз світового рівня: до нашого міста з виступом вперше приїхав легендарний Рей Браун-молодший. Він зіграв разом із одеським “Тріо Олексія Петухова”. 

Так, о 18:00 в концерт-холі “Моnt Blanc”, де й відбувся перший концерт фестивалю, зібралося трохи більше десятка людей, переважно – журналісти та оператори. Все тому, що цьогорічний Jazz Fest вирішили влаштувати виключно в онлайн-форматі. Організатори вирішили так вчинити через ситуацію зі зростанням захворюваності на COVID-2019 у Вінниці. Водночас у зв’язку з оголошеним днем жалоби через авіакатастрофу війського АН-26, організатори вирішили відмовитися від трансляції концерту.

 

 

Перед виступом музикантів, генеральний продюсер фестивалю Ірина Френкель зі сцени нагадала, що цьогоріч фестиваль відбувається без глядачів, а транслюється онлайн. “Тим не менш, в цій залі сьогодні вирує атмосфера джазу і ми з вами будемо насолоджуватися грою наших “зірок”. Я хочу всіх привітати з відкриттям цього свята” – сказала Френкель.

Таким чином, вперше за 24 роки існування Vinnytsia Jazz Fest відбувається онлайн та фактично без глядачів. Втім записи всіх концертів будуть доступні онлайн. Про те, де та як можна буде їх переглянути – читайте ТУТ. Зазначимо також, що у зв’язку з оголошеним 26 вересня Днем жалоби за загиблими в авіакатастрофі АН-26 на Харківщині, цього вечора не відбувалося онлайн-трансляції концертів. Записи виступів найближчими днями будуть опубліковані на офіційному YouTube-каналі фестивалю.

Згодом на доволі невелику сцену ресторану вийшли музиканти: “Тріо Олексія Петухова” з Одеси (Олексій Петухов (фортепіано), Олександр Костюченко (перкусія), Валерій Буримченко (контрабас)), а також Рей Браун-молодший (США).

Останній – відомий в усьому світі джазовий та блюзовий співак, який, до того ж, є сином “королеви джазу” Елли Фіцджеральд. Він ріс і виховувався в оточенні справжніх “джазових титанів”: Оскара Пітерсона, Луїса Белсона, Дюка Еллінгтона, Нат Кінг Коула та Френка Сінатри. Олексій Петухов є одним із найбільш пізнаваних та затребуваних джазових піаністів України, один із лідерів джазового співтовариства Одеси, аранжувальник, композитор та продюсер.

Без зайвих розмов, джазмени перейшли до справи – музики. Оригінальний тембр голосу Рея Брауна-молодшого в поєднанні з майстерною грою згаданого тріо, створив “максимально джазову” атмосферу. Окрім дещо спокійного та рівномірного джазу, були й запальні композиції.

 

 

 

Кожен з музикантів грав по-своєму. Наприклад, Олексій Петухов (фортепіано) був дуже зосередженим на власній грі, хоча періодично був доволі емоційним та постійно обертався, спостерігаючи за колегами. Барабанщик та перкусіоніст Олександр Костюченко на окремих композиціях задавав шалений ритм та загальне звучання, в якому нероздільно перепліталися всі інструменти.

Басист Валерій Буримченко регулярно підспівував (принаймні, так це виглядало) та енергійно грав на контрабасі. Рей Браун-молодший майстерно виспівував та виконував характерні для джазу “ігри” голосом. У перерві між композиціями співак не особливо спілкувався з нечисленними глядачами, а лише інколи, майже пошепки, говорив кілька коротких фраз.

 

 

 

Одна з композицій також була доволі тихою: у ній було використано лише фортепіано та вокал. Соло-виступи були й в інших музикантів.

За годину Рей Браун-молодший та Тріо Олексія Петухова вирішили завершити свій виступ, подякували й попрощалися з публікою. Але, традиційно, їх таки викликали на біс.

Коли остання композиція завершилася, Рей Браун-молодший подякував учасникам фестивалю, Президенту, музикантам, а також фахівцям, які забезпечили якісний музичний супровід.

Тоді на сцену піднялась генеральний продюсер фестивалю Ірина Френкель, яка запросила музикантів на вже 25-й джазовий фестиваль наступного року.

Нагадаємо, цьогорічний 24-й щорічний джазовий фестиваль Vinnytsia Jazz Fest триватиме й 27 вересня. Усі концерти фестивалю відбудуться виключно онлайн – глядачів у глядацьку залу не допустять. Все – через ситуацію зі зростанням захворюваності на COVID-2019. З детальною програмою фестивалю можна ознайомитись ТУТ.

Читайте також: Vinnytsia Jazz Fest – тільки онлайн: через зростання захворюваності на COVID-2019 глядачів на концерт не допустять

Фото Ольги Мірошниченко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.