У Вінниці зареєстрували петицію з проханням побудувати сміттєпереробний завод на території Вінницької територіальної громади.
Як пише авторка петиції, Аліна Сапожнік, такий завод потрібен, аби “створити всі умови для комфортного і чистого життя у місті Вінниця”. Зареєстрована 22 листопада петиція вже зібрала 117 з необхідних 350 голосів. Підтримати цю ідею можна за ЦИМ посилання. Голосування триватиме ще 12 днів.
Нагадаємо, перші баки для роздільного сортування (для вологих та сухих відходів) були встановлені у місті ще у 2015 році в межах пілотного проєкту. Частина вінничан нарікали, що сенсу сортувати сміття немає, адже КП “ЕкоВін” “все одно відвозить усе сміття разом”. Комунальне підприємство це заперечувало та оголосило, що вручить винагороду тому, хто дасть фотодоказ такого факту.
Наразі можна помітити що у переважній більшості містяни продовжують використовувати роздільні баки просто як загальні контейнери для сміття.
Фото – Вінницька міська рада
Нагадаємо, що у 2019 році у Козятинському районі, біля села Пляхова, облаштували сміттєсортувальну станцію за 14 мільйонів гривень. На станції у спеціальному барабані з усіх відходів виділяється органіка, а решта потрапляє на ручне сортування, де працівники власноруч відбирають тверді побутові відходи в окремі місткості, відповідно до фракцій.
Також нагадаємо, що минулого літа міський голова зазначив, що станом на той час готові понад 60% об’єктів інфраструктури для сміттєпереробного заводу уЛюдавці. Ідеться про територію неподалік села Людавка Жмеринського району, що близько за 30 кілометрів від Вінниці. Завод планують створити на базі закинутої військової частини військового містечка. Передбачалося, що комплекс дасть можливість розв’язувати проблему стихійних сміттєзвалищ у лісових масивах та навколо населених пунктів. Планувалося, що потужність комплексу становитиме 150 тисяч тонн на рік.
Додамо, що у Вінниці існує дві станції глибокого сортування сміття, де вінничани можуть відсортоване сміття. Це учнівські ініціативи “Shuttle”, що на території школи “Аіст” (проспект Юності, 9) та “EcoFriends”, що на території школи №20 (вулиця Чумацька, 266).
Головне фото – building-tech.org
Дякуємо!
Тепер редактори знають.