На Вінниччині побудували сміттєсортувальну станцію за 14 мільйонів. ВІДЕО

7:49
Автор: Vежа
Become a Patron!

Оновлено: 22 Листопада 2021, в 17:45

У Козятинському районі, біля села Пляхова, облаштували сміттєсортувальну станцію. На її будівництво витратили 14 мільйонів гривень. Нині станція ще працює у тестовому режимі.

Сміття, яке звозять на сміттєсортувальну лінію розділяють на п’ять фракцій: пластик, скло, метал, картон та папір, розповідають у сюжеті телеканалу “ВІТА”. Наразі лінія працює у тестовому режимі й туди звозять відходи лише з Козятина, а незабаром почнуть збирати сміття ще й з найближчих сіл.

 

Для прикладу, лише Козятин продукує 10 тисяч тонн сміття щороку, а сміттєсортувальна станція може переробляти вчетверо більше.

У спеціальному барабані з усіх відходів виділяється органіка, а решта потрапляє на ручне сортування, де працівники власноруч відбирають тверді побутові відходи в окремі місткості, відповідно до фракцій. Вже відсортоване сміття пресують, а потім ще й почнуть продавати через систему публічних закупівель Prozorro.

– Щоб працював комплекс — потрібні кошти, — коментує заступник Козятинського міського голови Євгеній Малащук. – Кошти ці пропонується брати з реалізації продукції, яка буде сортуватися і на перших етапах це буде додаткове фінансування з міського бюджету, тому що при запуску ми всі розуміємо, що воно не може бути одразу на самоокупності. Результатом даного будівництва є доведення до ладу і санітарних норм міста, також зменшення навантаження на тіло полігону, планується захоронення тільки органічних залишків.

Будівництво лінії розпочали ще у 2016 році й вона коштувала 14 мільйонів гривень, половину з яких профінансувала Козятинська міська рада, іншу надали з обласного екологічного фонду.

Крім того, будівництву сміттєсортувальної лінії передував ряд підготовчих заходів. Зокрема, у липні 2017 року в Козятині запрацювала система роздільного збору сміття, а саме збір побутових відходів на визначених майданчиках зі встановленими євроконтейнерами. У різних мікрорайонах Козятина встановили 130 спеціальних сміттєвих баків, повідомляють на сайті Козятинської міської ради. Було також придбано новий сміттєвоз. Розповідають, що сміттєсортувальний комплекс побудований за європейським проектом і може відсортовувати близько 40 тисяч тонн сміття на рік.

До речі, на Вінниччині вже тривалий час працюють над розробкою Регіонального плану поводження із твердими побутовими відходами, зокрема обраховують необхідну кількість сміттєсортувальних комплексів та їхнє розміщення. За словами голови ОДА Владислава Скальського, таким чином можна буде зменшити сотні сміттєзвалищ до декількох десятків станцій, де буде організовано ефективне сортування на різні фракції та якнайменше сміття потраплятиме на захоронення.

Фото з сайту Козятинської міської ради

Читайте також: До 2030 року на Вінниччині замість 741 сміттєзвалища створять 37 полігонів

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.