100 мільйонів: Гижко назвав попередню вартість ліквідації наслідків пожежі в Калинівці

10:21
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Сьогодні зранку перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко зібрав брифінг, на якому розповів подробиці щодо пожежі на складах боєприпасів біля Калинівки.

За словами Андрія Гижка, евакуйовано 23 тисячі осіб з 6 населенних пунктів: Калинівки, Павлівки, Сальника, Медвідки, Лаврівки, Дорожнього. Станом на зараз загиблих немає, одна жінка із травмами середньої тяжкості госпіталізована. Андрій Гижко також подякував вінничанам за злагоджену роботу при допомозі в евакуації людей. Чиновник також запевнив, що попри плітки у соцмережах, Стрижавку та окремі райони Вінниці евакуювати не збираються. Із зони ураження людей евакуюють у напрямку Козятина та Хмільника. Майже 14 тисяч людей знаходяться у сільських клубах Калинівського району, ще півтори тисячі – у Хмільницькому.

Сьогодні об 11-й годині Уряд збереться на екстренне засідання, на якому розглянуть можливість надання Вінницькій області додаткових коштів на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації. Поки що мова йде про 100 мільйонів гривень, але сума може змінитись.

  • Це поки що попередня сума, тому що постраждали не лише приватні та господарські будівлі. У нас є навіть пошкодження у казармах “Ягуару”. Дуже серйозно пошкоджені автомобільні дороги, тому буде цілий перелік заходів щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, – зауважив Андрій Гижко.

З інших областей України до Вінниччини прибудуть ще 100 рятувальників-піротехніків, також до інших регіонів звернулись із проханням допомогти із будівельними матеріалами, адже у магазинах просто немає потрібної кількості скла, шиферу тощо.

Наразі розліт боєприпасів поблизу складу продовжується, однак поки полум’я не ліквідують, говорити про те, скільки відсотків складів згоріло, яких збитків це завдало, а також про причини загорання – не можуть.

Випадків мародерства ще не зафіксовано, у зоні ураження працюють виключно військові на спеціально обладнаних танках для гасіння пожежі.

Міський голова Калинівки Анатолій Шамалюк повідомив, що наразі перебувати у місті небезпечно для життя. Працює “гаряча лінія” (04333) 22802.

Оновлювати інформацію обіцяють щогодини.