Знищення козацької церкви на Вінниччині: чиновники звертатимуться до поліції. ФОТО

20:43
Автор: Vежа
Become a Patron!

Оновлено: 21 Серпня 2020, в 19:57

У Вінницькій ОДА звернулись до поліції, аби правоохоронці розібралися з ситуацією навколо руйнування старовинної козацької церкви у Шаргородському районі на Вінниччині. 

Нагадаємо, що днями Україну сколихнула звістка про знищення понад 300-річного храму в селі Лозова, який був пам’яткою національного значення. Як повідомили місцеві краєзнавці, церкву демонтувати віряни Московського патріархату, аби збудувати на тому місці нову споруду.

Так вона виглядала у 80-х роках минулого століття:

Так виглядала церква побудови 1700-1702 років до 2016 року:

Так вона виглядала восени 2016 року:

Як з’ясувалося, церкву було демонтовано ще кілька років тому. Проте протягом цього часу на цей факт не звертали увагу ні органи державної влади, ні правоохоронці, поки інформація не потрапила в пресу.

Зазначимо, що йдеться про Покровську “козацьку” дерев’яну церкву в селі Лозова Шаргородського району Вінницької області, яку було побудовано у 1700-1702 роках. Деякі дослідники називають її найстарішою дерев’яною церквою на території Поділля.

 

 

 

 

 

Що кажуть у поліції

Як з’ясувалося, місцеві мешканці нібито почали будувати на місці старого храму новий ще понад рік тому, однак чиновники відреагували лише зараз.

Як повідомила Vежі речниця Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Анна Олійник, за інформацією поліції, новий храм функціонує більше року. Наразі жодної інформації про незаконні дії в поліції немає.

 

Що кажуть в ОДА

Водночас завідуючий сектором охорони культурної спадщини Управління культури і мистецтв Вінницької ОДА Михайло Потупчик заявив, що церква дійсно має статус пам’ятки національного значення, однак про будь-які законні реконструкції старого храму йому невідомо. Особисто чиновник востаннє був біля церкви у 2016 році й тоді вона “була ціла”, а про ситуацію зі зруйнуванням храму дізнались тільки “зараз”.

     

“Ми подали заяву в поліцію, поліція буде перевіряти” – зазначив Потупчик та додав, що йдеться про відкриття кримінального провадження за ч. 3 ст. 298 ККУ (Умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження пам’яток національного значення чи їх частин). Такі дії караються позбавленням волі на строк до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Щоправда, як повідомила згодом Анна Олійник, поки до поліції жодних заяв не надходило. Так само жодних заяв щодо незаконної реконструкції чи знищення церкви в Лозовій не надходило протягом останніх років. Відповідно, кримінальних проваджень не відкривали.

У Могилів-Подільській єпархії УПЦ (МП) після тривалих перемовин нам не змогли прокоментувати нібито незаконну повну перебудову храму.

Нагадаємо, що 8 березня у Вінниці Московський патріархат влаштує хресну ходу, щоб “захистити святині”.

Фото з фейсбук-сторінки “Подільські мандри”

Читайте також: Вінниччина – друга в Україні за темпами переходу релігійних громад до ПЦУ. ГРАФІКА

Читайте також: Суди на Вінниччині відновлюють розгляди справ за позовами РПЦ: пояснюємо, чому це поки не “зрада”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.