У Вінниці Московський патріархат влаштує хресну ходу, щоб “захистити святині”

9:29
Автор: Vежа
Become a Patron!

8 березня Вінницька єпархія Московського патріархату влаштує у місті хресну ходу. 

Як йдеться в анонсі, маршрут ходи пролягатиме від Воскресенського храму (Хмельницьке шосе, 5) до Спасо-Преображенського собору (Соборна, 23). Початок о 15:30.

Як повідомляють в анонсі заходу, хресну ходу влаштовують “на честь Торжества православ’я”. Таким чином віряни планують підтримати Українську Православну Церкву, й зокрема Вінницьку єпархію, та “захистити святині”.

Нагадаємо, що Спасо-Преображенський Собор нині належить ПЦУ, керує Вінницько-Барською єпархією митрополит Симеон. Водночас Московський патріархат через суд намагався “повернути” собі Собор.

Так, Никодим Виговський просив суд визнати недійсними рішення Парафіяльних зборів від 18.12.2018 року та від 06.02.2019 року, коли офіційно було вирішено перейти до ПЦУ та внести зміни до статуту (які позивач також хоче визнати недійсними).

Пізніше, 27 листопада 2019 року, Вінницький міський суд закрив це провадження, мотивуючи це тим, що “суди не уповноважені вирішувати питання, пов’язані зі зміною канонічної підлеглості релігійної організації”. Втім прихильник РПЦ вирішив таку ухвалу оскаржувати.

Нагадаємо, що нещодавно у Вінниці відбулася хода понад п’яти сотень греко-католиків, серед яких було й близько 300 монахів та монахинь УГКЦ. Перехожі вінничани від вулиці Київської до Соборної могли почути молитовні пісні та інформацію про різні католицькі монастирі в Україні.

Читайте також: З мощами Папи Римського: центром Вінниці пройшла масова хода монахів та черниць. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Суд у Вінниці зупинив провадження про “повернення” Спасо-Преображенського собору Московському патріархату

Читайте також: “Звернемося до Зеленського”: Московський патріархат привів близько тисячі вірян під стіни Вінницької ОДА. ФОТО, ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.